نجات جوان شیروانی سقوط کرده به دره اسطرخی

بجنورد- ایرنا- جوان ۱۸ ساله شیروانی که هنگام تفرج در روستای گردشگری اسطرخی، از توابع بخش مرکزی این شهرستان به دره سقوط کرده بود، نجات یافت.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیروان جمعه شب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه عصر امروز روی داده بود که در پی تماس تلفنی اهالی، نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان برای کمک رسانی و نجات این جوان به منطقه اعزام شدند.

جعفر حیدری گفت: جوان مزبور از ناحیه کمر به شدت آسیب دیده و درد بسیاری داشت که پس از ارائه خدمات اولیه درمانی، توسط عوامل اورژانس برای ادامه درمان به بیمارستان انتقال یافت.

این در حالی است که بنا به گفته منابع محلی، رسیدن نیروهای امدادگر با تاخیر بسیار صورت گرفته و جوان مزبور حدود ۳ ساعت پس از سقوط، و پس از وارد عمل شدن تیم واکنش سریع هلال احمر خراسان شمالی، به خارج از دره منتقل شده است.  

رضا علیزاده، رییس جمعیت هلال احمر شیروان ارائه هرگونه اطلاعات در خصوص امدادرسانی در این عملیات را منوط به کسب اجازه از مرکز استان کرد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: این جوان هنگام راه رفتن در لبه پرتگاه، به دلیل لغزیدن پا به درون دره سقوط کرده است.

ابوالفضل محبان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جوان مصدوم که دچار ضایعه نخاعی در ناحیه لگن شده، به بیمارستان انتقال داده شده که علائم حیاتی وی ثابت است.

وی در خصوص تاخیر عوامل و نیروهای امدادرسان هلال احمر شیروان گفت: شیروان، قوی‌ترین تیم امداد و نجات کوهستان استان را دارد ولی عملیات کوهستان، زمان طولانی‌تری نیاز دارد و در این مواقع اولویت نیروها در امدادرسانی ابتدا اقدام به انجام عملیات جبران شکستگی و جلوگیری از خونریزی و سپس انتقال مصدوم است.

روستای گردشگری اسطرخی، از توابع بخش مرکزی شیروان، واقع در ۲۸ کیلومتری جنوب این شهرستان، از جاذبه های گردشگری شیروان محسوب می شود.

این روستای کوهستانی از روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی است که در دره ای نسبتا ژرف قرار دارد.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =