حزب لیکود به رهبری نتانیاهو عقب‌تر از رقبا

تهران- ایرنا- در حالی که کمتر از یک ماه به انتخابات کنست رژیم صهیونیستی باقی مانده، نتایج یک نظرسنجی‌ نشان می دهد؛ حزب لیکود به ریاست "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم، کرسی های کمتری نسبت به حزب "کحول لفان" (آبی و سفید) به ریاست "بنی گانتس" (Benny Gantz) به دست خواهد آورد.

به گزارش پایگاه خبری 'عکا'،  روزنامه عبری زبان "اسرائیل هیوم" (اسرائیل امروز)  نوشت: نتایج نظرسنجی روز جمعه نشان می دهد که احزاب دست راستی رژیم صهیونیستی،  بدون حضور حزب "یسرائیل بیتینو" (اسرائیل خانه ما)  از مجموع ۱۲۰ کرسی کنست رژیم صهیونیستی ۵۵ کرسی را از آن خود خواهند کرد.

نتایج این نظرسنجی که مرکز "مآغور ماحوت" انجام داده،  حاکی است؛  برای نخستین بار حزب کحول لافان (آبی و سفید) ۳۲ کرسی و حزب لیکود تنها ۳۰ کرسی را به دست خواهند آورد.

حزب لیکود به رهبری نتانیاهو در انتخابات ۲۰ فروردین ماه ۳۶ کرسی را به دست آورد؛  درحالی که حزب آبی و سفید با یک کرسی کمتر، در جایگاه دوم قرار گرفت.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، در صورت برگزاری انتخابات کنست، حزب یسرائیل بیتینو (اسرائیل خانه ما) به رهبری "آویگدور لیبرمن" وزیر دفاع مستعفی کابینه نتانیاهو و "فهرست مشترک"، هر یک خواهند توانست ۱۱ کرسی را به دست آورند.

از سوی دیگر، حزب "شاس" که یک حزب سنت‌گرای مذهبی است هشت کرسی، حزب "یهدوت هتوراه" به رهبری "یعقوب لیتسمان" وزیر بهداشت کابینه نتانیاهو هفت کرسی، حزب "اردوگاه دمکراتیک" شش و حزب کارگر پنج کرسی به دست خواهند آورد.

۴۰ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی، نتانیاهو را بهترین گزینه برای نخست وزیری می دانند و پس از آن گانتس با ۲۴ درصد، "آیلت شاکید" با ۶ درصد، یائیر لاپید، ایهود باراک و آویگدور لیبرمن با چهار درصد قرار گرفته اند.

بر اساس این نظرسنجی، بهترین فردی که می تواند سکاندار وزارت جنگ رژیم صهیونیستی شود، به ترتیب "گابی اشکنازی با ۲۴ درصد، "نفتالی بنت" (وزیر آموزش و پرورش کابینه نتانیاهو) با ۱۴ درصد، "بنی گاتس و "آویگدور لیبرمن" هریک با ۱۳ درصد و ایهود باراک با هشت درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.

به دنبال شکست نتانیاهو در تشکیل کابینه، قرار است انتخابات کنست ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریورماه) برگزار شود.

هشتم خردادماه گذشته آخرین مهلت چهل و دو روزه «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی به نتانیاهو برای تشکیل کابینه پایان یافت و وی در این روند، شکست خورد. نتانیاهو برای تشکیل کابینه می بایست ۶۵ کرسی را با خود همراه می کرد که نتوانست در این کار موفق شود.

در طول تاریخ نامشروع رژیم صهیونیستی،  این نخستین بار است که حزب لیکود به عنوان حزب پیروز، نتوانست تشکیل کابینه دهد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha