۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۸
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83458330
۰ نفر

برچسب‌ها

مسابقات فریزبی قهرمانی استان تهران در پردیس برگزار شد

تهران- ایرنا- مسابقات میدانی فریزبی استان تهران در رده سنی بزرگسالان و نوجوانان با شناخت تیم‌های برتر در پردیس برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فریزبی یک بشقاب از جنس پلاستیک با وزن بین ۱۱۰ تا ۲۰۰ گرم بوده که به واسطه شکل آیرودینامیک خاص خود قابلیت پروازی زیبا با پرتاب فردی متبحر را داراست، این ورزش به صورت تفریحی در هر محیط باز مثل پارک، پارکینگ یا صحرا با حضور حداقل دو نفر با پرتاب یک بشقاب برای همدیگر که به شکل جالبی در هوا پرواز می‌کند و لحظات نشاط انگیزی برای آنها به وجود می آورد.

این مسابقات در سبک‌های میدانی، پرتاب دقت، پرتاب مسافت و پرتاب ام تی ای (MTA)  در بخش انفرادی برگزار شد.

 در بخش آلتمیت که به صورت تیمی برگزار می‌شود، تیم "ابرها" از شمال غرب تهران مقام نخست و تیم "آکادمی اصالت" از جنوب غرب تهران مقام  دوم را کسب کردند.

مسئول کمیته فریزبی استان تهران با بیان اینکه این رشته ورزشی طی ۱۲ سال در ایران شناخته شده است، گفت: این رشته هفت سبک قهرمانی دارد و مسابقات جهانی با بیش از ۱۰۰ نوع بازی در گروه ورزش‌های همگانی برگزار می شود.

مجید محمودی افزود: مسابقات تیمی فریزبی مشابه بازی راگبی است، در طی مسابقه تمام بدن بازیکن هنگام دویدن، پریدن و پرتاب کردن دیسک درگیر می‌شود و به همین دلیل بازیکنان این رشته باید آمادگی بدنی بالایی داشته باشند.

وی با اشاره به موقعیت مناسب شهر پردیس برای برگزاری مسابقات فریزبی افزود: امسال برای دومین بار این مسابقات در بخش مردان در پردیس برگزار شد و مسولان شهرستان تعامل خوبی با همدیگر دارند و برای برگزاری مسابقات هیچ مشکلی تاکنون نداشتیم.

مسول کمیته فریزبی استان تهران گفت: در صورت مهیا شدن شرایط،  شهر پردیس گزینه مناسبی برای میزبانی مسابقات کشوری خواهد بود.

وی با بیان اینکه ورزش فریزبی بسیار کم هزینه و پر هیجان است، یادآور شد: تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش برای توسعه این ورزش در مدارس منعقد شده که در صورت موافقت نهایی، این ورزش در مدارس معرفی و آموزش داده خواهد شد.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۶۰۰۳/۹۴۴۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =