۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۸
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83458325
۰ نفر

برچسب‌ها

سازمان مسئولیت اجتماعی برای فرهنگ تشکیل شود

تهران- ایرنا- رییس انجمن مفاخر معماری ایران گفت: باید سازمانی با نام مسئولیت اجتماعی برای فرهنگ تشکیل شود تا به غیر از حفظ فرهنگ، شب‌های بخارا را زنده نگه دارد.

به گزارش روز جمعه انجمن مفاخر ملی ایران، «علیرضا قهاری» مدیر مسئول تاریخ شفاهی اندیشه معاصر ایران در پانصدمین مراسم از شب‌های بخارا با قدردانی از «علی دهباشی» گفت: قصد داریم امروز از تاریخ شفاهی وی مطلع شویم.

وی افزود: تنها صدمه کشور ما این است که جوانان تاریخ نمی دانند چون هیچ چیزی ثابت نمی‌ماند و ادامه ندارد اما شب‌های بخارا به پانصدمین شماره خود رسیده است. 

به گفته رییس انجمن مفاخر معماری ایران، برای ادامه داشتن این شب، باید سازمان مسئولیت اجتماعی برای فرهنگ ایجاد شود تا برگزاری مراسم هایی مانند شب‌های بخارا از زیرمجموعه‌های آن باشد.

دهباشی در ادامه با بیان اینکه خاطره نویسی در میهن آریایی و اسلامی ما به درستی انجام نمی شود،‌ افزود: بسیاری از افراد، با خاطرات خود از میان نرفته‌اند زیرا خاطره نویسی متضمن جامعه‌ای با امنیت اجتماعی و سیاسی است. 
وی افزود : وحشت از نوشتن وجود دارد زیرا درباره آنچه انسان می‌نویسند باید پاسخگو باشد، به همین دلیل فرهنگ ایران از تاریخ محروم مانده و دلیلش نبود امنیت برای نویسنده بوده است. 
رییس انجمن مفاخر معماری ایران در ادامه به بیان خاطرات خود از کودکی و نحوه فعالیت و ارتباط با بزرگان عرصه‌های مختلف فرهنگی پرداخت و درباره نام شب بخارا نیز گفت: بخارا قلب تپنده و امپراطوری فرهنگ ایران بوده و چگونگی شکوفاتر شدن فرهنگ ایرانی را در خود دارد.
دهباشی یادآور شد: من در بخارا صدای گذشته ایران را می‌شنیدم و بخارا را به دلیل اینکه یادآور فرهنگ و زبان فارسی است، انتخاب کردم.

در پایان پانصدمین مراسم از شب‌های بخارا، نشان انجمن مفاخر معماری ایران به دهباشی اهدا شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =