توجه به اصل «شایسته‌سالاری» سبب تحکیم وحدت و اخوت می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: توجه به اصل «شایسته سالاری» سبب تحکیم وحدت و اخوت می شود و این یکی از مهمترین خواسته های مردم از مسئولان است.

'مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی  در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد مکی زاهدان اظهار داشت: مهم آن است که در کشور اصل «شایسته‌سالاری» رعایت شود و از شایستگان اقوام و مذاهب بدون هیچ تفاوت و تبعیضی کار گرفته شود. عقیدۀ ما آن است که حتی باید حقوق غیرمسلمانانی که در استان و کشور زندگی می‌کنند رعایت شود و از شایستگان و توانمندان آنها نیز بر اساس تخصصی که دارند در راستای توسعه و آبادانی کشور کار گرفته شود.

وی بیان کرد: دو قطبی شدن در سیستان و بلوچستان و حتی در کشور به ضرر مردم است و سبب نقصان می‌شود، زیرا همۀ ما امت و ملت واحده هستیم و مردم ایران اعم از شیعه و سنی ایرانی و با یکدیگر برادر هستند.
امام‌جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان استفاده از توانمندان را خواستۀ اقشار مختلف در این استان عنوان کرد و افزود: ما به مسئولان استانی و کشوری اطمینان می‌دهیم که بکارگیری شایستگان و توانمندان تمام اقوام و مذاهب سبب تحکیم اخوت و برادری می‌شود و خواستۀ مسئولان امر و در رأس آنها مقام معظم رهبری در این زمینه که وحدت است، برآورده می‌شود.
وی بیان کرد: استاندار سیستان‌وبلوچستان به‌عنوان نمایندۀ دولت و همچنین نمایندۀ ولی فقیه در این استان دارای دیدگاه‌ها و نظریه‌های خوب و مثبتی به‌ویژه در زمینۀ بکارگیری شایستگان اقوام و مذاهب هستند.

امیدواریم پروژه‌های ناتمام دولت در استان سریعتر تکمیل شوند

مولوی اسماعیل زهی توسعۀ بندر چابهار، تکمیل پروژه‌های راه‌آهن و گازرسانی و دوبانده کردن جاده‌های مهم سیستان و بلوچستان را به‌عنوان کارهای محوری برای توسعه و پیشرفت در این برشمرد و بر لزوم تکمیل پروژه‌های ناتمام دولت در این استان تاکید کرد.
وی با تبریک هفته دولت به دولتمردان و مسئولان استانی و کشوری، خاطرنشان کرد: الحمدلله دولت در کشور و استان تلاش‌هایی می‌کند و خدماتی انجام می‌دهند، اما در استان سیستان‌وبلوچستان چند کار محوری است که اگر دولت به این موارد توجه ویژه و بیشتری داشته باشد در توسعه، پیشرفت و اشتغال منطقه تاثیر ویژه‌ای خواهد داشت.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: توسعۀ بندر شهید بشهتی چابهار یکی از موضوعات محوری است که باید به آن توجه خاصی صورت گیرد زیرا این بندر یکی از بنادر مهم و استراتژیک است که ایران را با کشورهای آسیای میانه و بسیاری دیگر از کشورها متصل می‌کند.
وی بیان کرد: اتمام راه‌آهن چابهار-زاهدان، توجه ویژه بهگازرسانی، دوبانده کردن جاده چابهار- میلک و توجه به دیگر راه‌های جاده‌ای سیستان و بلوچستان از دیگر مواردی هستند که رسیدگی و توجه به آنها می‌تواند به توسعه، آبادانی، پیشرفت و ایجاد شغل در سیستان و بلوچستان کمک شایانی کند.

3213**6081

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =