۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۱
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83458309
۰ نفر

برچسب‌ها

زمینه حضور گردشگران در دهکده بوم‌گردی فراهم شود

رشت - ایرنا - استاندار گیلان تأکید کرد که زمینه حضور گردشگران و هم‌استانی‌ها در دهکده الگویی بوم‌گردی فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع عصر جمعه در مراسم افتتاح نخستین دهکده الگویی بوم‌گردی کشور در رشت ضمن قدردانی از دست اندرکاران راه اندازی این دهکده افزود: برنامه ریزی در دهکده الگویی بوم‌گردی به گونه ای  باشد که ضمن حضور گردشگران، فرصت های شغلی برای جوانان جویای کار با آموزش ایجاد شود.

وی اظهار امیدواری کرد که از دهکده الگویی بوم‌گردی در توسعه صنعت گردشگری و آموزش برای اشتغال با رویکرد توسعه پایدار با نگاه به زندگی روستایی و اشتغال گذشته روستاییان، به نحو شایسته استفاده شود.

استاندار گیلان در ادامه ضمن تبریک موفقیت تیم ملی مهارت ایران در مسابقه های جهانی ۲۰۱۹ کازان روسیه خاطر نشان کرد: تیم ایران با این موفقیت توانست از رده ۳۸ به رده ۱۵ جهانی دست یابد.

وی با بیان نقش مهم آموزش های فنی و حرفه ای و ضرورت توجه جوانان به این آموزش ها بیان داشت: امیدوارم که بر اساس برنامه ریزی ها، شاهد فعالیت های گسترده تر آموزش های فنی و حرفه ای برای آموزش جوانان باشیم.

 نخستین دهکده الگویی بوم گردی کشور، عصر جمعه در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار با هدف ارائه آموزش های اثربخش منجر به اشتغال در مرکز آموزش و سنجش مهارت های کشاورزی و گردشگری روستایی این استان با حضور سلیمان پاک سرشت معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شده است. این دهکده الگویی در راستای توسعه گردشگری روستایی با هدف ایجاد و توسعه اشتغال پایدار، معرفی الگوهای سازگار با محیط زیست در زندگی روستایی، نیازآفرینی با رویکرد بهبود فضای کسب و کارهای روستایی و ارتقاء سطح استانداردهای آموزشی در حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی با توجه به نیازهای بازار کار افتتاح شده است.

در دهکده الگویی بوم گردی علاوه بر آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای متقاضیان در حوزه های کشاورزی و گردشگری روستایی، احیاء مشاغل بومی و کهن پیشه ها، برگزاری رویدادها و جشنواره های بومی - محلی در حمایت از مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، همکاری مشترک با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی در اجرای پروژه های آموزش منجر به اشتغال، ارائه آموزش های تلفیقی با هدف توسعه منابع درآمدی روستاییان، ایجاد فضای مناسب برای حمایت از استارتاپ های حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی انجام می شود.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =