طرح جامع شهر همدان اجرا می شود

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع شهر همدان با برنامه های مدون و برنامه ریزی شهری در همدان اجرا می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی عصر جمعه در اختتامیه جشنواره شهروندان برگزیده افزود: با اجرای طرح جامع شهر، ۱۴ شهرک جدید از جمله شهرک گردشگری در همدان ایجاد می شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرایی شدن کلانشهر همدان روستاهای دهپیاز، جورقان، گراچقا و امزاجرد را به باغ شهر تبدیل می‌کند.

حاجی بابایی اظهار داشت: در طرح جامع کلانشهر همدان روستاها به باغ شهر همدان تبدیل می شوند به این معنا که حالت روستایی خود را نگه می دارند اما از امکانات و خدمات شهری استفاده می کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منافع همه در اجرای مقوله کلانشهر است که با پیشرفت طرح ها ارزش واقعی خود را نشان می دهد.

حاجی بابایی ادامه داد: چهار موزه در همدان از جمله موزه منطقه ای در تپه هگمتانه در حال احداث است.

وی  افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ۱۲ موزه منطقه ای در کشور  احداث می شود که موزه منطقه ای همدان یکی از این ۱۲ موزه است. 

حاجی بابایی اضافه کرد: مخزن امن اشیای فرهنگی و تاریخی محل جمع آوری و نگهداری تمام اشیای عتیقه ای است که در منطقه غرب کشور وجود دارد و این اشیا در موزه منطقه ای در مجاورت تپه هگمتانه در استان گردشگری همدان به نمایش در می آید. 

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره شهروند برگزیده در همدان اظهار داشت: همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن معرفی شده و باید در حد و شان خود باشد.

۷۵۲۳/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =