امام جمعه همدان: شهدا نمونه شهروندان برتر هستند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: شهدا نمونه شهروندان برتر هستند که با ایثارگری و شهادت خود کشوری امن برای ما ایجاد کردند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی عصر جمعه در اختتامیه جشنواره شهروندان برگزیده همدان افزود: شهیدان دفاع مقدس و دوران انقلاب نمونه شهروندان برگزیده هستند که با اوج ایثارگری جهاد بزرگی کرده اند و از جان خود برای آرامش جامعه گذشتند.

وی اظهار کرد: در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس افراد بزرگی در میدان حضور داشتند که در زندگی خود ایثار کردند یا دوره هایی را در اسارت و تبعید گذراندند که جهادگران نمونه هستند.

امام جمعه همدان با گرامیداشت یاد شهید خوش لفظ از جانبازان دوران دفاع مقدس اظهار داشت: دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس اوج بزرگی از نمونه ایثار گری است که باید نام شهیدان این دوره ها را همیشه ماندگار کرد.

وی با بیان اینکه باید نام شهیدان را در رتبه اول برتر شهروند برگزیده انتخاب کرد ادامه داد: همدان دارای شهروند نمونه فراوانی است و انتخاب از بین این همه شهروند نمونه بسیار سخت است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: همدان شهری است که علما و شعرای بزرگی را در خود جای داده و حکیم هزاره ها و باباطاهر از جمله نمونه های بزرگی هستند  که ترکیب عقل و احساس خود را نشان داده است.
۷۵۲۳/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =