۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۹
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83458271
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع گردشگری کرمان تهیه می شود
ارگ تاریخی بم

کرمان - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بیشتر بودن خروجی گردشگری استان از ورودی آن، ۱.۸ شبانه روز متوسط اقامت گردشگر در استان و کمتر بودن گردشگران خارجی کرمان نسبت به استان های مجاور موجب شده که اتاق کرمان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اداره کل میراث فرهنگی استان در صدد تهیه طرح جامع گردشکری استان برآمدند که این طرح به زودی تهیه می شود.

به گزارش ایرنا، سیدمهدی طبیب زاده عصر جمعه در نشست رئیس اتاق کرمان و مدیرکل میراث فرهنگی استان با مدیران آژانس های گردشگری کشور افزود: طرح جامع گردشگری به چالش های حوزه گردشگری این استان پاسخ می دهد.

وی اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز طرح جامع گردشگری در نظر گرفته شده و  لذا اتاق کرمان باید شرح خدمات را با همکاری میراث فرهنگی تهیه کند و پیشنهادات مدیران تورهای گردشگری برای رونق بخشیدن به این حوزه می تواند برای ایجاد طرح جامع و ارتقای گردشگری استان کمک کند.

وی گفت: استاندار و مدیران دولتی و بخش خصوصی درصدد توسعه و جهش گردشگری استان کرمان هستند و فعالیت ها برای ارتقای این حوزه به صورت بنیادین آغاز شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بیان کرد: عزم جدی در بخش دولتی و خصوصی این استان برای توسعه گردشگری شکل گرفته و نمایندگان استان اعتقاد دارند گردشگری موتور محرکه و یکی از پیشران های اقتصاد استان کرمان است.

وی عنوان کرد: تورهای گردشگری برای آشنایی با جاذبه های متعدد گردشگری پهناورترین استان کشور باید  بیشتر به این استان سفر کنند و مدیران این تورها چالش ها و مشکلات گردشگری استان را مطرح کنند.

طبیب زاده تصریح کرد: تاکید می کنم باید از خدمات داخل کشور و مشاوران داخلی برای ارتقای گردشگری استان استفاده شود و گردشگری صنعتی بین المللی و استانداردهای خاصی دارد لذا باید از مشاوران خارجی حرفه ای و با تجربه با انتقال دانش و تکنولوژی به داخل کشور استفاده شود.

وی افزود: اتاق کرمان با همکاری دستگاه های متولی برای توسعه زیرساخت های گردشگری برنامه ریزی می کند و با اقدامات در حال انجام در آینده نه چندان دور، میزان جاذبه های گردشگری کرمان افزایش می یابد.

رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه جشنواره ای با حضور آژانس ها و شرکت های گردشگری که فعالیت نو در ارتقای گردشگری انجام دادند برگزار شود،   گفت: فعالیت ها متنوعی در حوزه کسب و کارهای نو در کرمان در حال انجام ست که در گردشگری استان تاثیرگذار است.

طبیب زاده تاکید کرد: مدیران تورهای گردشگری با ایجاد یک نهضت به کمک توسعه گردشگری استان کرمان بیایند و کرمان را آنگونه که هست بشناسانند.

بزرگترین تور آشناسازی جنوب شرق کشور با حضور ۱۲۰ نفر از دفاتر خدمات مسافربری کشور به همت اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، شهرداری کرمان، آژانس جنوب شرق، شرکت هواپیمایی ماهان، گروه گردشگری ماهان، گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی و گروه هتل های پارس به میزبانی این استان برگزار می شود.

۷۴۲۰ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =