بانوان ۴۲ فدراسیون ورزشی در عرصه‌های جهانی حضور دارند

مشهد-ایرنا- معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش در حوزه بانوان به اندازه ای پیشرفت کرده است که امروز، شاهد حضور بانوان کشورمان از ۴۲ فدراسیون ورزشی در عرصه‌های بین المللی هستیم.

به گزارش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی مهین فرهادی زاد روز جمعه در نشست هم اندیشی نواب رئیس بانوان هیات های ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کشور در مشهد افزود: ورزش بانوان کشور بعد از انقلاب اسلامی روز به روز گسترده شد و ضمن شکل گیری فضای مناسب تر، پیشرفت شایانی کرد.
فرهادی زاد عنوان کرد: اگر در این نشست ۳۱ نفر از نواب رییس بانوان گرد هم آمده اند آن هم برای فدراسیونی که مسابقات برون مرزی خاصی ندارد بیانگر علاقه مندی شکل گرفته در بین بانوان برای حضور در ورزش کشور است.
وی تصریح کرد: از گذشته های دور، ورزش با همین بازی های بومی محلی شکل گرفته و این بازی ها برخاسته از فرهنگ هر قوم یا ملت بوده است همچنین زمانی که به سراغ این بازی ها می‌رویم تاریخ یک ملت نمایانگر می‌شود.
معاون توسعه ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: به عنوان مثال در کشوری که جنگاوری زیادی بوده است رشته هایی مانند سوارکاری و تیراندازی به صورت شاخص دیده می‌شود.
فرهادی زاد از میزبانی خراسان رضوی بابت برگزاری این همایش تشکر کرد و گفت:  اینکه هزار و ۱۰۰ بازی در کشور جمع آوری شده و در کنار یکدیگر قرار گرفته است کار بسیار ارزنده ای است که می‌تواند در رشد این بازی ها نیز موثر واقع شود.
وی اظهار کرد: بسیاری از این بازی های بومی محلی نیاز به زیر ساخت خاصی ندارند و به راحتی و با کمترین هزینه می‌توان آن ها را انجام داد که این موضوع ارزش بیشتری را به این رشته ها می‌دهد.

همچنین مهین فرهادی زاد معاون وزیر ورزش ظهر امروز به همراه فرزاد فتاحی  مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از پروژه های در حال ساخت و تاسیسات مجموعه ورزشی ثامن الائمه (ع) مشهد بازدید کرد.

۳۲۲۱/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =