امام جمعه مشگین‌شهر و خلخال بر توجه مسئولان به حل مشکل مردم تاکید کردند

اردبیل - ایرنا - امام جمعه مشگین‌شهر گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام رضا باوقار در خطبه‌های نماز جمعه مشگین‌شهر با تقدیر از اقدامات اخیر قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی خواستار نظارت و همکاری بیشتر قوه مجریه و مقننه در راستای مبارزه با مفسدان شد.

 وی اظهار داشت: مبارزه با مفسدان نباید رنگ و بوی سیاسی بگیرد و این کار بدون هرگونه ملاحظات سیاسی باید با شدت بیشتری ادامه یابد.

خطیب جمعه مشگین‌شهر همچنین با گرامیداشت فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین و یاران باوفایش به  تبیین فلسفه قیام عاشورا پرداخت و از اهالی خواست با شور و شعور بیشتری در مراسم سرور و سالار شهیدان حضور پیدا کنند.

وی با بیان برخی از آسیب‌های عزاداری  استفاده از آهنگ‌های نامناسب ، استفاده نامتعارف از طبل و شیپور ، اسب‌گردانی و رعایت نکردن وقت اذان را از جمله آسیب‌های ماه محرم بیان کرد.


امام جمعه خلخال: توسعه این شهرستان نیازمند توجه مسئولان است  

امام جمعه خلخال گفت: توسعه این شهرستان نیازمند توجه جدی مسئولان استان به این منطقه توام با عمل به وعده‌های  داده شده است.

حجت‌الاسلام کریم اسدی در خطبه‌های نماز جمعه خلخال با اشاره به پیگیری‌های ویژه استاندار اردبیل در خصوص پروژه‌های شهرستان خلخال بویژه راه خلخال ـ کلور ـ درام به منجیل  افزود: تکمیل این راه  نیازمند توجه و نگاه فرا استانی مسئولان کشوری است.

وی گفت: استاندار اردبیل در سفر عید خود به این منطقه در خصوص ساماندهی ورودی‌ها  و تکمیل آسفالت کمربندی این شهر وعده داده بود و با آگاهی از وضعیت اقتصادی و اعتباری امید می‌رود استاندار برای تحقق آنها  جهت حل مشکل ترافیکی شهر تلاش کند.

حجت‌الاسلام اسدی به وضعیت نامطلوب تصفیه‌خانه فاضلاب خلخال اشاره کرد و اظهار داشت: حل مشکل هدایت فاضلاب خام به رودخانه هرو چای و پیشگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی  در این محل که مستقیم با سلامتی مردم گره خورده نیازمند نگاه جدی مسئولان استانی است.

امام جمعه خلخال با اشاره به ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان بر لزوم توجه مردم، هیات امنای مساجد، هیات‌های مذهبی و دستجات عزاداری به  رعایت آداب عزاداری و پرهیز از وارد کردن آیینهای نوظهور و خرافی به آیین‌های سنتی عزاداری امام حسین (ع) تاکید کرد.

۷۱۱۷/۶۰۱۸/۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =