۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 83458228
۰ نفر

برچسب‌ها

راه دسترسی ۸ واحد معدنی در چاراویماق افتتاح شد

مراغه - ایرنا - همزمان با هفته دولت جاده دسترسی ۸ واحد معدنی در چاراویماق به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی روز جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در حاشیه بهره برداری از این طرح ها افزود: جاده معدنی حد فاصل سه راهی دوزایجی و سه راهی عمو اوغلی در شهرستان چاراویماق به طول ۷.۵ کیلومتر و با هزینه‌ای افزون بر یک میلیارد تومان در مدت ۴۵ روز از محل اعتبارات وصول حقوق دولتی معادن به بهره برداری رسید.

حبیب امین زاده با اشاره به ظرفیت‌های معدنی آذربایجان شرقی به‌ویژه شهرستان چاراویماق و تلاش برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت‌های منابع معدنی استان گفت: مزایده واحدهای معدنی نیمه فعال از طریق گردآوری و تطبیق اطلاعات با رعایت ضوابط مصوب برگزار می‌شود.

وی افزود: رعایت ضوابط و استانداردهای فنی در احداث راه‌های معدنی و همچنین ایجاد شرایط استفاده عمومی ضروری است.

امین زاده با اشاره به اهمیت موضوع فرآوری مواد معدنی در محل معدن، افزود: فرآوری منابع استخراجی معادن در محل معادن با ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌تواند در کاهش هزینه‌های حمل ونقل، ترددهای جاده ای و جلوگیری از تخریب راه‌ها موثر باشد.

وی امکان استفاده از ضایعات معادن سنگ‌های تزئینی در پروژه‌های عمرانی استان و همچنین حمایت از بهره برداران در تولید محصول نهایی، بازاریابی و فروش را از دیگر اقدامات پیش روی حوزه معدن در استان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، شهرستان چاراویماق دارای پتانسیل های معدنی مختلف شامل فلزات، طلا، سرب و روی و معادن کائولن، خاک صنعتی و گچ است.
از ۵۷ معدن موجود در این شهرستان، ۳۲ معدن دارای پروانه بهره برداری و ۱۴ مورد از آنها در حال استخراج است.  
شهرستان چاراویماق دارای ۲ بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های چاراویماق مرکزی،  چاراویماق جنوب غربی، ورقه و قوری چای شرقی و شادیان شامل دهستان‌های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب شرقی، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و ۲۴۸ آبادی است.
این شهرستان با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
۹۸۸۰/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =