آتش‌بس دولت سوریه در ادلب از روز شنبه آغاز می‌شود

تهران - ایرنا - مرکز روسی آشتی در سوریه روز جمعه از شروع اجرای آتش بس در مناطق کاهش تنش در ادلب از سوی ارتش سوریه از روز ۳۱ اوت (۹ شهریور ماه) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک؛ این مرکز در بیاینه ای افزود: ارتش سوریه از ۶ بامداد ۳۱ اوت ۲۰۱۹ به آتش بس در مناطق کاهش تنش پایبند خواهد بود و از گروه های مسلح خواست تا از اقدامات تحریک آمیز دست برداشته و به عملیات مسالمت آمیز آشتی ملی در مناطق تحت تسلط خود بپیوندند.

بر اساس توافق آستانه و سوچی بین آنکارا و مسکو، قرار بود ترکیه از مهر ماه سال ۱۳۹۷ با استقرار ۱۲ برج دیدبانی بر برقراری آتش بس و تحویل سلاح های سنگین و نیمه سنگین عناصر مسلح تکفیری و تروریستی در این مناطق نظارت داشته باشد، ولی عملا تروریست ها با نادیده گرفتن توافق مزبور از تحویل سلاح هایشان، خودداری کردند.

استان ادلب با ۱۱ درصد از  مساحت ۱۸۵ هزار و ۱۸۰ کیلومتر مربعی سوریه، در شمال غربی ترین منطقه این کشور و در کنار استان های حلب از شرق، حماه و لاذقیه از جنوب و غرب قرار دارد و از پنج شهرستان شامل ادلب، معره نعمان، اریحا، جسرالشغور و حارم تشکیل می شود.

از زمان لغو آتش ‌بس (۱۴ مرداد ماه) در دو استان حماه و ادلب به دلیل اقدامات تروریست‌ها و گروه‌های مورد حمایت ترکیه، تا کنون ارتش سوریه موفق شده تا ۳۰ نقطه را با  عملیات نظامی، آزاد کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =