۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۰
کد خبرنگار: 1392
کد خبر: 83458188
۰ نفر

برچسب‌ها

عزاداری‌ها در چارچوب سیره و سنت اهل بیت(ع) باشد

مراغه - تبریز- امام جمعه شهرستان عجب‌شیر گفت: عزاداری امام حسین (ع) باید در چهارچوب سیره و سنت اهل بیت(ع) باشد.

حجت السلام محمود شربیانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان عجب شیر افزود: عزاداری یک عمل مستحبی است و عزاداری سید سالار شهیدان طبق روایات از امامان معصوم بسیار ارزشمند است و تمام مفاخر عزاداری امام حسین (ع) را أفضل القربات می دانند.

امام جمعه شهرستان عجب شیر به زمان عزاداری امام حسین (ع) که از اول ماه محرم شروع می شود اشاره کرد و افزود: اهل بیت (ع) قبل از محرم ما را به عزاداری امام حسین (ع) دعوت نکرده اند و هیات ها نباید خودسرانه عزاداری کنند بلکه زمان عزاداری ها باید در وقت و مکان مناسب باشد.

وی افزود: برخی هیات های عزاداری در زمان وقت نماز که واجب است عزاداری می کنند و باید این را بدانند که امام حسین(ع) در زمان جنگ در زیر آتش نیزه ها نماز را اقامه کرد .

وی تاکید کرد: نباید عزاداری ها باعث ناراحتی مردم شود باید مراعات حال مردم بود و در مکان مناسب عزاداری شود.

امام جمعه عجب شیر حضور مبلغین دین اسلام در هیات های عزاداری  را خواستار شد و افزود: هیات در محرم مکتب تعالیم عاشوراست و این مکتب باید با حضور مبلغین و روحانیون دینی باشد و مسئولان مساجد و تکایاها نیز باید مهمترین برنامه خویش را حضور مبلغ در مراسم و سخنرانی در خصوص سیره امام حسین (ع) قرار دهند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و بزرگداشت هفته دولت افزود: منش شهیدان رجایی و باهنر مبتنی بر خدمت بی ریا و جهادی و بدون هرگونه گرایش جناحی بود و این دو بزرگوار به واقع الگوی یک دولتمرد جهادی و اسلامی هستند.

امام جمعه عجب شیر با اشاره به نامگذاری هشتم شهریور به نام روز مبارزه با تروریسم، گفت: این ۲ شهید بر اثر انفجار دفتر نخست‌وزیری توسط منافقین به شهادت رسیدند و آنان جزو شهدای ترور هستند از این رو سالروز شهادت آن‌ها به روز مبارزه با تروریسیم نامگذاری شده است.

وی با اشاره به به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با دولتمردان افزود: دولتمردان باید با الگوگرفتن از شهیدان رجایی و باهنر ، متوجه مسئولیت سنگین خود باشند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری به دولت فرمودند که برای کارکردن، دو سال زمان کمی نیست و باید کار کنند و به مردم گزارش دهند؛ مقام معظم رهبری بر اولویت بندی کارها و عدم حاشیه سازی تاکید کردند، مردم نیاز به آرامش دارند تا بتوانند با دشمنان بجنگند و نیاز است که از هرگونه حاشیه سازی بپرهیزیم.

وی بیانات دیگر رهبری در دیدار با دولت مردان و تاکید ایشان بر دو موضوع اقتصاد و فرهنگ را یادآور شد و گفت: دولت مردان بهبود وضع معیشت مردم و رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری و نظارت بر بازار را در دستور کار خود قرار دهند.

امام جمعه عجب شیر با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری نقشه راه برای دولت مردان است، افزود: ملت و دولت باید در راستای تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب تلاش کنند.

3071

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =