۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 83458187
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز قهرمان مسابقات شطرنج استعدادهای برتر کشور شد

رشت - ایرنا - دومین دوره مسابقات شطرنج المپیاد استعدادهای برتر کشور در بخش پسران ، عصر جمعه با قهرمانی تیم البرز در رشت پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پایان این رقابت ها و در مجموع تیمی سه بخش استاندارد ، رپید(سریع) و بلیتس (برق آسا)، تیم البرز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد، تیم شطرنج پسران گیلان نایب قهرمان شد و تیم اصفهان نیز در رتبه سوم قرار گرفت.

در رقابت های انفرادی مسابقات شطرنج المپیاد استعدادهای برتر پسران کشور نیز علی مجیدی شادان شطرنجباز همدانی با درخشش خود موفق شد در هر سه بخش استاندارد، رپید(سریع ) و بلیتس عنوان قهرمانی را تصاحب کند.

بر این اساس در رقابت های انفرادی بخش استاندارد (فکری) ، علی مجیدی شادان از همدان با کسب شش و نیم امتیاز قهرمان شد ، پارسا نامداری از فارس با کسب شش امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و امیرمحمد علیزاده از تهران با کسب ۵/۵ امتیاز سوم شد.

در رقابت های بخش رپید(سریع)، علی مجیدی شادان از همدان به مقام قهرمانی دست یافت ، محمدارشیا محمدی دیگر شطرنجباز همدانی عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و امیرمحمد رسولی مهرجردی در مکان سوم قرار گرفت.

همچنین در پایان رقابت های بخش بلیتس ( برق آسا)، علی مجیدی شادان از همدان به مقام قهرمانی دست یافت ، راستین موسی پور از استان گیلان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و امیررضا خطیبی از اصفهان در رتبه سوم قرار گرفت.

دومین دوره رقابت های شطرنج المپیاد استعدادهای برتر کشور از شنبه گذشته با حضور ۱۲۰ شطرنجباز رده سنی نوجوانان در قالب ۳۰ تیم از استان های مختلف کشور در تالار شطرنج مهد اندیشه مجموعه ورزشی یادگارامام رشت آغاز شده بود. شطرنجبازان شرکت کننده در دومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور در هفت دور به روش سوییسی و در بخش های استاندارد( فکری)، رپید ( مسابقات سریع) و بلیتس( مسابقات برق آسا) با هم به رقابت پرداختند.

در اولین دوره رقابت های شطرنج المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در بخش پسران که سال گذشته نیز به میزبانی رشت برگزار شده بود، تیم گیلان عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بود.

۷۲۸۵/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =