هیات های عزاداری باید در راستای بصیرت افزایی جامعه تلاش کنند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه کنگاور گفت: هیاتهای عزاداری باید در راستای اگاهی بخش و بصیرت افزایی اقدام کنند و موجبات توجه جوانان به نماز و ترک گناه را فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمد لروند در خطبه های نماز جمعه این هفته کنگاور اظهار داشت: در دهه اول محرم باید برای خدا عزاداری کرد و از به وجود آمدن بدعت ها در آیین های مذهبی جلوگیری کرد.
امام جمعه کنگاور یادآور شد: هیات های عزاداری در ایام محرم از خطبا و سخنرانی های دینی و مذهبی بهره مند شوند و محتوای روضه ها و نوحه ها نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی خواستار تامین اقلام مورد نیاز هیات ها برای نذورات از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان شد.
حجت الاسلام لروند در ادامه با اشاره به دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر انقلاب اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیانات بصیرت بخشی فرمودند که می توان به پرهیز دولت از پرداختن به فروع و حواشی در کشور و استفاده حداکثری از ۲ سال باقی مانده عمر دولت برای خدمت به مردم اشاره کرد.
خطیب جمعه کنگاور، تفرقه، دلسردی، دو قطبی شدن جامعه و فراموش کردن مشکلات اصلی مردم و غفلت از دشمن را پیامدهای پیگیری کردن برخی حواشی کنونی جامعه عنوان کرد.
او همچنین در ادامه به رونمایی از سامانه دفاع هوایی ۳۷۳ اشاره کرد و گفت: تنها اس ۴۰۰ روسیه و یک پدافند هوایی در آمریکا این قابلیت را داشتند که متخصصان ایرانی با شعار ما می توانیم به این پدافند بسیار مهم دست پیدا کردند.
حجت الاسلام لروند تصریح کرد: سپاه توانست با طراحی این پدافند هوایی یکی از قدرتمندترین پدافند های دفاعی جهان را به دست بیاورد که ۳۲۰ کیلومتر برد، ۲۷ کیلومتر ارتفاع هدف زنی همزمان ۶ هدف و شناسایی و رصد همزمان ۶۰ هدف از جمله ویژگی های بارز آن است.
۷۴۴۷/۸۰۶۶