۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83458182
۰ نفر

برچسب‌ها

امامان جمعه: خدمات دولت در این شرایط نوعی ایثار است

استان‌ها - ایرنا - خطیبان جمعه کشور در خطبه‌های این هفته مراکز استانی به مناسبت هفته دولت و سالگشت شهادت شهیدان رجایی و باهنر به تبیین دستاوردهای نظام پرداختند و تاکید کردند که خدمات و فعالیت‌های دولت در این اوضاع و احوال اقتصادی و شرایط سخت تحریم نوعی ایثار و نشانه پیوند بیشتر بین دولت و حاکمیت است.

به گزارش گروه اخبار استان‌ها، امامان جمعه همچنین به اقدام‌های اخیر دستگاه قضایی اشاره و با تاکید بر مبارزه پیوسته و مستمر با فساد بر لزوم مبارزه با این آفت در همه بخش ها و سطوح به ویژه برخورد با دانه درشت ها تاکید کردند.

خطیبان نماز جمعه کشور در ادامه هفته دولت را بهترین زمان برای تببین و معرفی دستاوردهای نظام به مردم توصیف و از خدمات دولت در اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در استان ها به ویژه مناطق غیربرخودار و کمتر توسعه یافته قدردانی کردند.

امامان جمعه همچنین به آغاز ماه محرم اشاره کردند و گفتند: این ماه و ایام تاسوعا و عاشورا مناسب‌ترین فرصت برای ترویج شعائر اسلامی از جمله فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر است.

چکیده و محور خطبه های نماز جمعه مراکز استانی در پی می آید:

سمنان:

امام جمعه موقت سمنان گفت: استکبار جهانی و دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی با درایت و توانمندی جوانان و نیروی‌های ارزشی توان مقابله با ملت ایران را ندارد.

حجت الاسلام محمدباقر عبدوس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای بزرگ این شهر افزود: قدرت نظامی ایران دشمنان انقلاب اسلامی را گوشه‌نشین کرده است و استکبار جهانی توان زورآزمایی با ملت ایران را ندارد.

کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: گفتمان مبارزه با فساد در کشور آغاز شده و پیشگام این مبارزه با فساد باید دولت باشد و با شفافیت کارها و اقدامات خود را بیان کند تا جلوی فساد گرفته  شود.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه شهر کرمان با تأکید بر رعایت تقوای الهی و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: آن ها به دور از هر گونه گرایش و بی ریا برای مردم خدمت می کردند.

زاهدان:

امام جمعه موقت زاهدان گفت: در شرایط  کنونی که انواع و اقسام تحریم‌ها کشور را درگیر کرده انصافا دولت خدمات ارزنده و قابل تقدیری در کشور انجام داده است.

حجت الاسلام سید روح الله حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از خدمات دولتمردان تقدیر کرد و از مسئولان خواست ضمن جدی گرفتن نظارت ها بر رفع مشکلات مردم به ویژه در حوزه معیشت و رفع نگرانی های آنان از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

بوشهر:

امام جمعه بوشهر گفت : مبارزه با فساد راهبرد اساسی نظام جمهوری اسلامی است و دراین موضوع انتظار بحق مردم نیز برخورد بدون ملاحظه به ویژه در حوزه اقتصادی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: در این ارتباط عملکرد قاطع رئیس قوه قضائیه در مبارزه با فساد اقتصادی قابل تقدیر است و کاری که در این حوزه آغاز شده باید براساس قانون، عدالت، انصاف و قاطعیت ادامه پیدا کند تا با دانه درشت هایی که همانند زالو خون مردم را می‌مکند برخورد جدی صورت گیرد.

ایلام:

امام جمعه موقت ایلام با اشاره به وضعیت خاص کشور ناشی از تحریم های دشمن گفت: اقدام های دولت و نظام در شرایط کنونی نوعی ایثار است.

حجت الاسلام شمس الدین صفر لکی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با تبریک هفته دولت، دستاوردهای نظام را مدیون خون شهیدان رجایی و باهنر دانست و بر گرامیداشت یاد و خاطره آنها تاکید کرد.

بیرجند:

امام جمعه موقت بیرجند گفت: جنگ روانی و حیله مهمترین حربه دشمنان نظام و انقلاب است که برای نجات از این فریب دشمن باید بصیرت داشته باشیم.

حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلی المهدی (عج) افزود:  انقلاب ما با بصیرت مردم ایجاد شد و چهل سال با همین بصیرت به راه خود ادامه داد و در گام دوم انقلاب اسلامی به بصیرت بیشتری نیاز داریم.

مشهد:

امام جمعه مشهد با اشاره به لزوم الگو قرار دادن شهید رجایی توسط دولتمردان پیروی از رهنمودهای رهبری را ویژگی لازم برای دولتمردان جمهوری اسلامی دانست.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) شهیدان رجایی و باهنر را دو شهید شاخص انقلاب دانست و افزود: شهید رجایی جمله معروفی با این مضمون دارد که من مقلد امام خمینی(ره) هستم که از این جمله دو نکته در مورد شهید رجایی به اثبات می رسد یکی این که وی شیعه متدین و مقلد مرجع تقلیدش بود و دوم اینکه مدیریت او در سایه رهنمودهای امام راحل قرار داشت.

قزوین:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: ایستادگی مقابل استکبار جهانی و اسراییل، در جهت اهداف قیام حضرت سید الشهدا (ع) و تحقق امر به معروف و نهی از منکر است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین با گرامیداشت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و سالروز شهادت امام حسین(ع) افزود: ایشان در زمان ورود به سرزمین کربلا در سخنرانی‌ها و وصیت خود، هدف از قیام را امر به معروف و نهی از منکر و برچیدن ظلم اعلام کردند.
 قم:

امام جمعه موقت قم گفت: مسأله فرهنگ بسیار حساس و کلیدی است و امروز دشمنان ایران اسلامی در مواجهه با ارزش های دینی و انقلابی، قتل عام به راه انداخته و همه مردم و مسؤولان باید مراقب آن باشند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم  افزود: یکی از دغدغه های جدی مردم و دلسوزان نظام اسلامی، حفظ حجاب و عفاف است و از همه مردم و مسئولان  انتظار داریم این ارزش دینی را حفظ و حراست  و کاری نکنند که دشمنان از تزلزل ارزش ها در ایران اسلامی شاد شوند.

اراک:

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مبارزه با فساد در کشور باید در اولویت کار ملت و قوای سه گانه قرار گیرد.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی » در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: امام حسین(ع) برای مقابله با فساد، امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و اکنون نیز مردم،قوه ضائیه، دولت، مجلس و نیروی انتظامی برای مقابله با فساد در کشور جدی باشند.

اصفهان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: ملت ایران خودباور شده‌اند و این خودباوری زمینه پیشرفت و یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه اصفهان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت افزود: هفته دولت، هفته گرامیداشت اقدامات جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته و آگاه‌سازی مردم به ویژه جوانان در زمینه این اقدامات است.

همدان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: مسئولان از خود مردم هستند و باید همچون شهید رجایی ساده زیستی را در زندگی خود به کار گیرند.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه شهر همدان با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و تبریک فرا رسیدن هفته دولت افزود: مسئولان باید در این هفته عوامل موفقیت و عواملی که موجب نا موفقیت امور شده است را بررسی کنند.

بندرعباس:

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: بخشی از مشکلات در فساد اداری ناشی از قوانین ضعیف و یا اجرا نشدن قانون است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه های نمازجمعه بندرعباس افزود: در بین لقمه های حرام، آنچه تار و پود جامعه را با مشکل مواجه می کند رشوه است.

شهرکرد:

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری ماه های محرم و صفر تاکید کرد : در عزاداری این دو ماه امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه هیات های عزاداری قرار گیرد.

حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی (ره) این شهرکرد افزود: فضای عمومی شهرها و روستاها برای آیین های عزاداری سید و سالار شهیدان آماده شود و در این آیین ها به اصل قیام امام حسین (ع) که امر به معروف و نهی از منکر توجه شود.

سنندج:

امام جمعه سنندج با بیان اینکه دشمنان راه نفوذ به جامعه اسلامی و استحاله آن را حوزه فرهنگی می‌دانند، گفت:  تنها راه مقابله با توطئه دشمن و مقابله با تهاجم فرهنگی عمل به آیات قرآن و احادیث است.

ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت:‌ قرآن خود ذکر می‌کند که بیان کننده همه چیز و هدایتگر و رحمت برای مسلمانان است بنابراین عمل به آموزه‌های آن فرد را در دنیا و آخرت سربلند می‌کند.

اردبیل:

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در هفته دولت از دولتمردانی که نه به صورت موظفی بلکه جهادگرانه به نظام و ملت خدمت می‌کنند تشکر می‌کنیم.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با گرامیداشت هفته دولت افزود: در این هفته به دو شهید بزرگوار رجایی و باهنر درود می فرستیم و انتظار این است که همه دولتمردان این دو را سرمشق و الگوی خود در خدمت به مردم  قرار دهند.

ارومیه:

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: بانک‌ها باید به عرصه حمایت از تولید داخلی وارد شوند و در این خصوص اقدامات لازم را اعمال کنند که پرهیز از رباخواری در این خصوص بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: ربا در قوانین مملکت حذف شده ولی در عمل حذف نشده است و بانک‌ها باید در این زمینه اقدام کنند زیرا بر اساس آیات قرآنی عواقب بسیار سنگینی برای انجام دهنده آن وجود دارد.

کرمانشاه:

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه شعائر اسلامی است که اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا فرصت خوبی برای ترویج این شعائر است.

آیت الله مصطفی علما با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: هیات های عزاداری و مداحان و واعظان در این فرصت پیش آمده باید برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام نهایت استفاده و بهره را ببرند.

کرج:

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: محرم ماه شکت ابرقدرت ها است، در این ماه تا می توانید به دست مردم به جای علم  پرچم های سیاه و قرمز بدهید، پرچم های عاشورا را که نشان دهنده نزدیک شدن روز انتقام مظلوم از ظالم است را برافراشته کنید.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه  های این هفته نماز جمعه کرج افزود: مبدا انقلاب اسلامی قیام کربلا بود و این قیام توانست اسلام ناب محمدی (ص) را احیا و به تعالی برساند، در عزاداری های این ماه ۲ عنصر روشنگری و ترویج احساسات رابا هم داشته باشید تا آن نتیجه ای که می خواهید بگیرید.

اهواز:

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز تعیین اولویت های کاری کشور را ضرورتی اجتناب ناپدیر بیان کرد و گفت: اگر اولویت ها مشخص نشود کشور آسیب می بیند ، مردم متضرر می شوند وتوان و انرژی کشور هرز می رود.

حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه اهواز با گرامیداشت سالروز شهادت رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به دولتمردان خدمتگزار اظهار داشت: تشخیص اولویت ها به معنای جهت گیری سمت و سوی حرکت عمومی کشور در راستای رفع مشکلات اساسی و تامین نیازهای مردم و رفع دغدغه های عمومی جامعه است.

بجنورد:

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: ریشه‎های فساد در جامعه باید خشکانده شود و راهکار مبارزه با این معضل هم، شفاف‌سازی در همه امور است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: اگر در بدنه مدیریت کشور، کارخانه ها و شرکت ها فساد ایجاد شد باید به سرعت با آن مبارزه شود تا ریشه نگیرد.

رشت:

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: امام حسین (ع) به ما آموخت که در امر به معروف و نهی از منکر سرمایه گذاری کنیم.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و فرا رسیدن هفته امر به معروف اظهار داشت: حضرت امام حسین (ع) با نثار جان خود و عزیزترین افراد خانواده اش به ما آموخت که در فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید سرمایه گذاری کنیم

یاسوج:

امام جمعه یاسوج گفت: رژیم غاصب صهیونیستی در باتلاق محور مقاومت گرفتار شده و به فرموده رهبر معظم انقلاب نیز عمر این رژیم جعلی رو به پایان است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: اعلام سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر حمله نظامی به رژیم صهونیستی سبب ایجاد ترس و وحشت بین سران این رژیم شده است.

شیراز:

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه اقدام در زمینه مبارزه با فساد مهمتر از اعلام آن است، گفت: مبارزه با فساد اقتصادی امر مهمی است که قسمتی از آن توسط قوه قضاییه شروع شده اما باید از این کار و روند آن مراقبت شود تا زمینه‌ساز سوء‌استفاده دشمنان نشود.

آیت الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با بیان اینکه دولت نیز در زمینه مبارزه با فساد اقتصادی وظیفه دارد و باید پیگیری لازم را انجام دهد،گفت: هیچ امر به معروفی مهمتر از گره‌گشایی از مشکلات مردم نیست.

تبریز:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اجلاس سران ۷ کشور صنعتی جهان در فرانسه، گفت: متوسل شدن ترامپ در این اجلاس به فرانسه و اروپایی‌ها برای نشاندن ایران پای میز مذاکره نشان از ناکامی آمریکا در برابر جمهوری اسلامی دارد.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه این اقدام ترامپ نشانگر موفقیت ایران در راهبرد خود در برابر آمریکاست، افزود : ترامپ سعی می کند با ارائه پیشنهاداتی از طرف اروپا به ایران، جمهوری اسلامی را از دستیابی به حقوق خود در برجام محروم کند.

گرگان:

امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت که مبارزه با فساد در جامعه تنها از عهده قوه مجریه بر نمی آید و نیاز مبرم به همراهی قوای مقننه و قضائیه دارد.

سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان، ابراز امیدواری کرد که فساد در جامعه با همراهی همه قوا انجام تا گرفتاری ملت برطرف شود.

۶۰۳۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =