امام جمعه بجنورد: ریشه‌های فساد در جامعه باید خشکانده شود

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: ریشه‎های فساد در جامعه باید خشکانده شود و راهکار مبارزه با این معضل هم، شفاف‌سازی در همه امور است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: اگر در بدنه مدیریت کشور، کارخانجات و شرکت ها فساد ایجاد شد باید به سرعت با آن مبارزه شود تا ریشه نگیرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید در مبارزه با فساد حزبی و جناحی عمل کرد، افزود: باید جلو فساد را از هر راه ممکن بگیریم تا اعتماد مردم جلب شود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ، خاطرنشان کرد: باید این دو سنت حسنه را احیا کنیم و بیشتر به آن توجه داشته باشیم.

وی بزرگترین امر به معروف را در حمایت از نظام دانست و گفت: باید جلوی کسانی که در مقابل نظام اسلامی سنگ اندازی می کنند گرفته شود زیرا که این اقدام بزرگترین منکر است.
وی یادآور شد: امروز ما در بسیاری از مسائل پیشتاز هستیم ولی وقتی کار به امر به معروف و نهی از منکر که می رسد حاضر نیستیم زبان خود را در اختیار دین قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اشاره ای نیز به بیانات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب کرد و اظهار داشت: باید این بیانیه را به عنوان چراغ راه خود قرار دهیم.

وی همچنین به حرکت های اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به سوریه و لبنان اشاره کرد و گفت: اسرائیل در حال بازی با آتش است و می خواهد خودی نشان دهد در حالی که امروز جبهه مقاومت اسلامی اگر اراده کند می تواند او را سر جای خود بنشاند.

حجت الاسلام والمسلمین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ایام محرم  از امام حسین (ع) به عنوان کشتی نجات یاد کرد و افزود: باید هیبت و هویت حسینی را که همانا احیای اسلام ناب محمدی است در زندگی سرلوحه امور قرار دهیم.

وی دوری از تفرقه، فاصله گرفتن از گناهان، کوتاه نیامدن در مقابل دشمنان و نداشتن نرمش در برابر ذلت ها و داشتن همت بلند و اخلاق متعالی را از مهم ترین پیام های قیام امام حسین (ع) ذکر کرد.

به گزارش ایرنا در خطبه های نماز جمعه این هفته که همزمان با آخرین روز هفته دولت بود میز خدمت توسط تعدادی از دستگاه های اجرایی استان برای پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم برپا شد.

ط/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =