بیش از یک هزار تعاونی در قم فعال هستند

قم-ایرنا-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت:درحال حاضر یک هزار و ۶۶ تعاونی دراین استان مشغول فعالیت می‌باشند.

مصطفی کاویانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم با اشاره به فرارسیدن هفته تعاون افزود: تعداد کل اتحادیه ها و شرکت های تعاونی تشکیل شده در استان قم تا انتهای مردادماه امسال ۲ هزار و ۵۲۱ تعاونی با ۸۵۲ هزار و ۵۸۸ نفر عضو است.

وی تعداد تعاونی های منحل شده را ۵۷۳ و تعاونی های راکد را ۳۹ شرکت دانست و گفت: بخش عمده ای از اعضای شرکت های تعاونی استان قم مربوط به شرکت های سه گانه سهام عدالت با تعداد ۶۹۵ هزار نفر است که معادل ۸۲ درصد کل اعضاست.

مدیرکل تعاون و کار قم مهمترین موانع و مشکلات در جهت رشد و توسعه و توانمندسازی تعاونی های استان را برشمرد و گفت: عدم منظور نمودن مشوق ها و معافیت ها در حوزه های گوناگون، کاستی در پرداخت تسهیلات لازم و اولویت ندادن به بخش تعاون در واگذاری فعالیت های اقتصادی دولت از جمله این موانع و مشکلات است.

وی همچنین تصریح کرد: در سه سال گذشته تلاش کرده ایم تعاونی هایی که با مشکلاتی مواجه بوده اند، تعاونی های مسکن مهر و تعاونی های غیرفعال و راکد استان قم را تعیین تکلیف کرده و به درخواست ها و دغدغه های اعضای تعاونی های مربوطه رسیدگی کنیم.

کاویانی در پایان با اشاره به وظیفه همه مردم و مسئولان در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در عرصه های اقتصادی و حمایت از تولید ملی، اظهار داشت: تعاون به معنای همکاری و مساعدت برای رفع نیازهای همگانی است و امروز باید بیش از هر زمان دیگری بخش تعاون را مورد توجه قرار دهیم.

روز ۱۳ شهریورماه روز تعاون نام گرفته است و امسال از نهم تا پانزدهم شهریورماه به عنوان هفته تعاون گرامی داشته می شود.

۸۱۴۶/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =