فرماندار: روند توسعه ملایر در تمامی حوزه ها پرشتاب است

همدان _ ایرنا_ معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: در حال حاضر روند توسعه در این شهرستان در تمامی حوزه ها شتاب فزاینده ای دارد و دستگاه های اجرایی خدمات مطلوبی را به مردم ارائه می دهند.

قدرت الله ولدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ملایر اظهار داشت: همزمان با هفته دولت ۱۱۷ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال بهره برداری و عملیات اجرایی ۱۳ طرح با اعتباری حدود چهار هزار میلیارد ریال آغاز شد.

وی صنعت مبل و منبت ملایر را از قطب های مهم توسعه ای این شهرستان برشمرد و افزود: در سومین جشنواره مبل و منبت که از ۲۱ تا ۳۱ مرداد برگزار شد، ۱۵۰ هزار گردشگر و مسافر وارد این شهرستان شدند و شاهد رضایت مندی ۹۸ درصدی مردم و خریداران بودیم.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به تخصیص تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی برای خریداران مبل و منبت در ملایر توسط صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: در این راستا در ۱۰ روز برگزاری جشنواره حدود ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به خریداران مبل و منبت اعطا شد.

ولدی بهبود معیشت مردم، اشتغالزایی و رونق تولید را از دیگر اولویت ها برشمرد و ادامه داد: به دنبال ایجاد و راه اندازی مرکز تخصصی آموزشی مبل و منبت در ملایر هستیم و از تمامی استادکاران منبت نیز برای ارائه آموزش های لازم دعوت کرده ایم.

وی همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه انگور با توجه به جهانی شدن این صنعت گفت: میزان تولید انگور ملایر در سطح ۱۰ هزار هکتار باغ با تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن انگور و ۵۰ هزار تن کشمش صادراتی، با اجرای طرح فراز یا داربستی کردن باغ ها باید به سه برابر افزایش یابد.

معاون استاندار همدان بر لزوم همکاری جهاد کشاورزی و همراهی باغداران برای اجرای طرح فراز در سال جاری افزود: با توجه به اینکه اجرای طرح فراز در هر هکتار بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال هزینه نیاز دارد که مقرر شد جهاد کشاورزی استان کمک هایی را به باغداران ارائه کند.

ولدی اجرای جنگل کاری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار در ورودی های شهر ملایر و سد کلان با کاشت درخت های غیرمثمر و کم آب بر و کاهش وابستگی به واردات چوب برای صنعت مبل و منبت، ساماندهی ورودی های شهر و اجرای نهضت آسفالت در سطح شهر نیز از دیگر اقدامات عنوان کرد.

وی همچنین به انتخابات اسفندماه سال جاری اشاره و بیان کرد: شعار گام دوم انقلاب، قانون مداری، بی طرفی کامل و انسجام ملی از سوی دولت برای انتخابات امسال تعیین شده و امیدواریم شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشیم.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =