آذری‌جهرمی: ظرفیت‌های ارتباطی گیلان دو برابر می‌شود

رشت - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که تا دهه فجر امسال، ظرفیت‌های حوزه ارتباطات گیلان دو برابر می‌شود تا هم‌وطنان و مردم این استان در ایام سفر و پیک حضور مسافران، مشکلی نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی ظهر جمعه در دیدار با مادر شهیدان محمود، قدرت الله و محمد یوسفی در رشت، خانواده شهدا را چشم و چراغ ملت و دیدار و تجلیل از آنان را وظیفه مسئولان دانست و اظهار داشت: به برکت حضور شهدا پروژه های شهر رشت ، اینجا و با دستان مادر شهید افتتاح می شود.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته ۸۱ میلیارد تومان برای توسعه نسل سوم و چهارم فناوری اطلاعات شهر و روستاهای شهرستان رشت هزینه شده ضمن آنکه در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان برای بهره برداری از پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان اعتبار صرف شده است.

آذری جهرمی یادآور شد: با وجود همه تلاش های صورت گرفته؛ آنچه که انجام شده، جوابگوی زمان شلوغی و حضور گردشگران در ایام سفرهای نوروزی و تابستانی در گیلان نیست و باید تلاش کنیم تا سفر به گیلان، برای مردم دردسر نباشد و رحمت به زحمت تبدیل نشود و این کار، نیازمند برنامه ریزی است.

وی با تصریح اینکه ظرفیت های فناوری ارتباطات در گیلان تا دهه فجر امسال دو برابر می شود، از شهرداری و سایر نهادهای مرتبط خواست برای کمک به این حوزه، وارد عمل شوند چرا که این پروژه ها، ملی هستند.

وی با قدردانی از مساعدت های رئیس سازمان برنامه و بودجه در اختصاص بودجه های فناوری ارتباطات گیلان، گفت که شخصا پیگیر و ناظر در پیشبرد برنامه ها و اهداف وزارتخانه است.

به گزارش ایرنا در جریان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در منزل مادر شهیدان یوسفی، پروژه های فناوری اطلاعات شهرستان رشت با اعتبار ۸۱ میلیارد تومان، به دست مادر این شهیدان افتتاح و در خاتمه تمبر یابود شهیدان یوسفی، به او اهداء شد.

پیش از ظهر امروز همچنین نشست های کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان های لنگرود ، لاهیجان و سیاهکل با حضور آذری جهرمی برگزار شد. صبح امروز نیز به مناسبت هفته دولت پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان رودسر در بخش رحیم آباد افتتاح شد.

۷۴۷۱/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =