ماه محرم فرصت خوبی برای ترویج شعائر اسلام است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه شعائر اسلامی است که اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورا فرصت خوبی برای ترویج این شعائر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: هیات های عزاداری و مداحان و واعظان در این فرصت پیش آمده باید برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام نهایت استفاده و بهره را ببرند.

وی افزود: مداحان و خطیبانی که بر منبر می روند اهداف قیام سیدالشهدا (ع) را بازگو کنند تا دشمنانی که به دنبال برنامه های خاص خود بوده و سعی در کمرنگ کردن این مراسم را دارند تیرشان به سنگ بخورد.

آیت الله علما همچنین از مسئولان هیات های مذهبی و عزاداری خواست تا سیستم های صوتی را در داخل هیات های خود نصب کنند تا صدای نوحه خوانی و مراثی باعث آزار دیگران نشود.

خطیب جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های نماز، آمریکا را کشوری غیرقابل اعتماد معرفی کرد و گفت: آن ها در طول ۷۰ سال گذشته بارها بدعهدی خود را اثبات کرده و دسیسه های فراوانی را علیه کشورمان برپا کرده اند.

وی گفت: همین شهیدان رجایی و باهنر که در ایام شهادتشان قرار داریم با توطئه و دستور مستقیم مقامات آمریکایی به شهادت رسیدند تا دشمنی آن ها با جمهوری اسلامی به جهانیان ثابت شود.

آیت الله علما همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را گرامی داشت و گفت: امروز این ۲ شهید والامقام با وجودی که تنها ۲۸ روز در مسند رئیس جمهوری و نخست وزیر فرصت خدمتگذاری به مردم را پیدا کردند اما به عنوان الگوی خدمت شناخته می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: هفته دولت فرصت خوبی است تا مردم و دولت در کنار یکدیگر برای کاهش و رفع مشکلات جامعه تلاش کرده و دسیسه چینی دشمنان را خنثی کنند.

وی تاکید کرد: همراهی و همدلی دولت و ملت می تواند گره از بسیاری مشکلات گشوده و زمینه را برای توسعه و پیشرفت کشورمان با وجود همه تنگناهایی که دشمنان ایجاد کرده اند فراهم کند.

آیت الله علما به آغاز هفته بانکداری و سالروز تاسیس بانکداری بدون ربا اشاره و اظهار کرد: امیدوارم بانک ها به این موضوع توجه کرده و از دریافت سودهای ۱۵ و ۲۰ درصدی با توجه به وضعیت معیشتی مردم خودداری و کارمزدی منطقی از آنها دریافت کنند.

امام جمعه کرمانشاه در پایان با گرامیداشت یاد وخاطره شهید آیت الله قدوسی دادستان انقلاب، به برگزاری جشن عاظفه ها اشاره و از عموم مردم خواست تا در حد توان در این جشن که عواید آن به دانش آموزان بی بضاعت می رسد، شرکت کنند.

۷۴۵۸/۸۰۶۶

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها