امام جمعه آستارا: حرمت ماه محرم را با بدعت زدایی پاس بداریم

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا از گردانندگان هیات های مذهبی و مساجد خواست، با بدعت زدایی از عزاداری ها، حرمت ماه محرم را پاس بدارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای آستارا افزود: رقابت و چشم و هم چشمی هیات های مذهبی در برپایی دسته های عزاداری، همراهی بانوان بد حجاب با دسته ها، آزار و اذیت شهروندان با ترافیک و صدای طبل و اشعار غلوآمیز و غیرمستند برخی مداحان از آسیب های عزاداری آستاراست.

وی با گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر اسوه خدمت، اخلاص و کار جهادی بودند و این شاخص ها مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی ادامه داد: توجه به فرهنگ و اقتصاد، مورد تاکید رهبر انقلاب است و دشمن قصد دارد با هجمه فرهنگی بستر غلبه اقتصادی، سیاسی، نظامی، دینی و امنیتی را فراهم کند.

خطیب جمعه آستارا گفت: آغاز ماه محرم با هفته امر به معروف و نهی از منکر مصادف است و مومنان با الگو قرار دادن امام حسین (ع)، در برابر ناهنجاری ها، مفاسد و منکرات بایستند.

حافظ نیا از تلاش های رئیس قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد تقدیر کرد و ادامه این روند را خواستار شد.

 حسن رستم زاد فرماندار آستارا پیش از خطبه های نمازجمعه، بمناسبت هفته دولت گفت: این شهرستان در بخش های بهداشت، راه، آب و فاضلاب مشکلات زیادی دارد، اما با وحدت مسئولان و همکاری مردم برطرف خواهد شد.

وی افزود: ۲۰۰ میلیارد ریال برای تصفیه خانه آب و ۴۳۰ میلیارد ریال برای فاضلاب آستارا اختصاص یافته است و هفته آینده دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی آستارا نصب خواهد شد.

رستم زاد بیان کرد: بمناسبت هفته دولت ۵۳ طرح در شهرستان آستارا به بهره برداری رسید و مردم با پیشنهادات و انتقادات سازنده، مسئولان را در مسیر توسعه همراهی کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =