۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 944
کد خبر: 83458086
۰ نفر
امام جمعه بندرعباس: پول خرید و فروش سگ حرام است

بندرعباس-ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: سگ در فقه اسلامی نجس عینی است و پول خرید و فروش آن هم معامله و مال حرام محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه های نمازجمعه بندرعباس افزود: با وجود آن که نجس بودن سگ مورد تصریح اسلام است اما در جامعه به راحتی خرید و فروش و رد و بدل می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اضافه کرد: چنانچه بین خریدار و فروشنده سگ اختلافی به وجود بیاید و کار به شکایت بکشد، به دلیل باطل و حرام بودن اصل معامله، محاکم قضایی به دعوای آنها رسیدگی نخواهند کرد.

رشوه تهدید جدی دستگاه های دولتی

امام جمعه بندرعباس، رشوه را نیز یکی دیگر از آسیب های اجتماعی دانست که دستگاه های دولتی را "به شدت" تهدید کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: در بین لقمه های حرام، آنچه تار و پود جامعه را با مشکل مواجه می کند رشوه است.

خطیب جمعه بندرعباس اضافه کرد: بخشی از مشکلات در فساد اداری ناشی از قوانین ضعیف و یا اجرا نشدن قانون است.

نماینده ولی فقیه در استان با استناد به ماده ۶۵ قانون تعزیرات در بحث رشوه اظهار داشت: قانون مجازات های انفصال از خدمت، ۷۴ ضربه شلاق و بازگرداندن پول را برای رشوه گیرنده مشخص کرده اما این پرسش مطرح است که با وجود قوانین و احکام شرعی، چرا کسی که در یک دستگاه دولتی رشوه می گیرد احساس راحتی می کند؟

امام جمعه بندرعباس در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به آغاز جشن عاطفه ها در هفته آینده گفت: کمک به دانش آموزانی که از نظر مالی در تنگنا هستند، به دلیل ارتباط آن با امر آموزش، اهمیت دو چندان داشته و انتظار می رود همچون گذشته مردم در آن مشارکت گسترده و فراگیر داشته باشند.

ایران قربانی اصلی تروریسم

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده همچنین با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم(هشتم شهریور) و همچنین ۱۲شهریور سالروز شهادت رییسعلی دلواری شهید مبارزه با استعمار انگلیس بازخوانی این رویدادها را موجب روشن شدن حقایق تلخ تاریخی درباره ایران دانست.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی از نخستین روزهای پیروزی گرفتار تروریسم بوده و بزرگترین قربانی آن در جهان است و در مقطع کنونی نیز با تروریسم اقتصادی روبروست اما ناجوانمردانه و به ناحق توسط استکبار مدافع تروریسم معرفی می شود.

نشریات هرمزگان از چاپخانه های استان حمایت کنند

امام جمعه بندرعباس همچنین با شاره به روز صنعت چاپ (۱۱شهریور) از فعالان این صنعت در استان خواست کیفیت را افزایش داده و قیمت را پایین بیاورند تا نشریات و دیگر مشتریان آنها، کارهای خود را به استان های دیگر سفارش ندهند.

وی از نشریات هم خواست کار چاپ نشریه های خود را به چاپخانه های استان سپرده و از آنها حمایت کنند و دولت نیز برای توسعه و کیفی سازی صنعت چاپ تلاش کند.

نماینده ولی فقیه در استان در آخرین بخش از سخنان خود با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، مخاطب و هدف اصلی این بیانیه را جوانان دانست.

به گفته حجت الاسلام المسلمین عبادی زاده، به دلیل متصل نشدن نسل گذشته به  جوانان، نسل امروز از پیشینه انقلاب چیز زیادی نمی داند.

رزمندگان زبان بگشایند

وی از رزمندگانی که گوشه نشین شده اند خواست به خاطر خدا هم که شده، در این مورد خاص ریا کرده ومسائل جنگ را برای نسل امروز بازگو کنند تا جوانان فکر نکنند، شرایط از ابتدا همینطور بوده و انقلاب به سادگی به آنها رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده اضافه کرد: راهزنان فکر و عقیده کم نیستند و دشمنان تلاش می کنند حقایق انقلاب را تحریف کنند و به همین دلیل توجه به عملی شدن راهبردها و توصیه های گام دوم انقلاب اهمیت زیادی دارد.

۲۰۹۴/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =