۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83458079
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگشت ۱۵۰ واحد تولیدی در کرمانشاه به چرخه تولید

کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: ۱۵۰ واحد تولیدی و صنعتی استان از سال گذشته تاکنون با اقدام های صورت گرفته فعال و به چرخه تولید بازگشته اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه در جمع نمازگزاران اظهار داشت: برای فعال سازی این تعداد واحد تولیدی و تامین نقدینگی آنها، ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی همچنین به توجه ویژه دولت برای توسعه روستاها اشاره کرد و گفت: با وجود همه تنگناهای مالی، دولت ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای این کار و اشتغالزایی روستاییان و عشایر اختصاص داده که خوشبختانه نتایج بسیار خوبی نیز به ارمغان آورده است.

حاتمی یادآوری کرد: بردن اینترنت به روستاها و اتمام گازکشی تا سال ۱۴۰۰ در روستاهای بالای ۲۰ خانوار از دیگر اقدام های دولت است که اجرایی شده و یا خواهد شد.

معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به موضوع بیکاری در استان به عنوان یک درد کهنه، گفت: سال گذشته ۲.۵ درصد نرخ بیکاری کاهش یافت و امسال نیز برای کاهش سه درصدی آن تلاش می کنیم.

وی تصریح کرد: تحقق کاهش نرخ سه درصدی کرمانشاه را پس از سال ها از رتبه اول بیکاری کشور جدا می کند.

حاتمی افزود: جدا شدن کرمانشاه از صف اول بیکاری به طور قطع سرمایه گذاران را ترغیب به حضور در استان می کند که این امر خود به رونق تولید و اقتصاد کمک شایانی خواهد کرد.

این مقام مسئول در ادامه به راه انداختن جنگ اقتصادی دشمن علیه کشورمان اشاره و با بیان اینکه در این جنگ دشمنان از همه توان و ظرفیت خود استفاده کرده اند، افزود: اخلال در نظم بازار، هدایت نقدینگی به سمت و سویی خاص و تلاش برای کاهش محسوس صادرات نفتی از جمله تلاش های دشمنان است.

وی گفت: هرچند رهبر معظم انقلاب از ۲۰ سال پیش به صورت مداوم بر کاهش وابستگی به نفت تاکید کرده و خواستار تقویت صادرات غیرنفتی هستند.

حاتمی در پایان یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و از آنها به عنوان الگویی کامل برای همه دولتمردان و مسئولان کشور یاد کرد.

۷۴۵۸/۸۰۶۶