۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83458074
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

کرمان - ایرنا - اهتمام در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و تلاش در راستای رفع آلودگی آب در برخی مناطق استان از جمله محور سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.

جیرفت:

به گزارش ایرنا،  امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نمازجمعه گفت:  مسئولان و مردم در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر به مقوله حجاب به عنوان یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: حجاب عامل امنیت، دستور دین مبین اسلام و امر به معروف است لذا خانواده ها در این زمینه و همچنین در فضای مجازی فرزندان را کنترل کنند.
وی به اظهار نظر یکی از مسئولان کاخ سفید در زمینه حجاب اشاره کرد و گفت: این مسئول هر زن چادری را نمادی از جمهوری اسلامی ایران می داند، از این رو دشمنان دنبال برداشتن حجاب هستند لذا همه در این زمینه هوشیار باشند.
وی وضعیت حجاب را در شهر دارالولایه جیرفت مطلوب برشمرد و گفت: کارکنان ادارات و اصناف حجاب را رعایت کنند.
خطیب جمعه جیرفت ایجاد عدالت را یکی از مصادیق مهم امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: به گفته یکی از مسئولان دولتی، با بگیر و ببند فساد از بین نمی رود لذا دولت باید متولی مبارزه با فساد باشد.
وی افزود: وارد کردن غذای حیوان با ارز دولتی و اشرافی گری نشانه ای از فساد بوده لذا دولت باید با این موارد برخورد کند.
حجت الاسلام سعادت فر ادامه داد: زمانی که بودجه حوزه های علمیه و بخش های فرهنگی حذف شود، نمی شود با فساد مبارزه کرد.
وی با بیان اینکه دشمنان می دانند توان مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارند، تصریح کرد: دشمن هر جا احساس ضعف ببیند، ورود می کند لذا امروز با دیدن ضعف در بخش اقتصادی، ورود کرده است.
وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم گفت: مردم تقوا در عزاداری را رعایت کنند چرا که عزاداری فقط برای رضای خدا است.
امام جمعه جیرفت ضمن تبریک هفته دولت گفت: شهید رجایی حتی جمعه ها هم کار می کرد و ساده زیست بود لذا این خصوصیات باید الگویی برای مدیران ما باشد.
وی همچنین به مساله آب آشامیدنی شهر جیرفت اشاره کرد و گفت: انتقال آب از سد جیرفت، ایجاد تصفیه خانه و ایجاد محلی برای ارائه آب استاندارد، راه حل مقابله با آلودگی آب است.
وی به مساله مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: مردم اجازه مذاکره با آمریکا را نخواهند داد چون در شرایط امروز، مذاکره مساوی با تسلیم و شکست است.
۷۴۵۰/۷۴۲۹ / ۵۰۵۴

ادامه دارد...