دشمنان در مواجهه با ارزش ها قتل عام به راه انداخته اند

قم ـ ایرنا ـ امام جمعه موقت قم گفت: مسأله فرهنگ بسیار حساس و کلیدی است و امروز دشمنان ایران اسلامی در مواجهه با ارزش های دینی و انقلابی، قتل عام به راه انداخته و همه مردم و مسؤولان باید مراقب آن باشند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم  افزود: یکی از دغدغه های جدی مردم و دلسوزان نظام اسلامی، حفظ حجاب و عفاف است و از همه مردم و مسئولان  انتظار داریم این ارزش دینی را حفظ و حراست  و کاری نکنند که دشمنان از تزلزل ارزش ها در ایران اسلامی شاد شوند.

وی مسأله مبارزه با مفاسد اجتماعی را مورد توجه قرار داد و گفت: تنها یک قوه نمی تواند با مفاسد اجتماعی مقابله کند و همه نهادها و دستگاهها باید با همگرایی و هم افزایی، با مفسدان اقتصادی و اجتماعی به ویژه دانه درشت ها برخورد نمایند.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر یک مجموعه در حال مبارزه با فساد است، مجموعه دیگری نباید نسبت به آن اعتراض داشته باشد، خاطرنشان کرد: کارگزاران باید به قوانین عمل کرده و ساختارها را اصلاح کنند و دستگاه قضا باید با اقتدار با مفاسد مقابله کند تا مردم کشورمان احساس آرامش داشته و به آینده انقلاب امیدوار باشند.

وی با اشاره به طرح مسأله مذاکره با آمریکا، دشمنان را در صدد مکر و فریب و ضربه زدن به نظام اسلامی دانست و گفت: امیدواریم مسئولان  با هوشیاری کامل بار دیگر به این تجربه تلخ فکر نکنند.

آیت الله حسینی بوشهری بر ضرورت ادامه کاهش تعهدات برجامی تأکید کرد و گفت: دشمنان باید بدانند که ایران اسلامی از مذاکره با اهل منطق و تعهد فرار نمی کند، اما اگر طرف مقابل از تعهدات خود شانه خالی کرده و بدون منطق اقدامی را انجام دهد، ملت شریف ایران اسلامی اجازه مذاکره مجدد نخواهد داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی داشت و اظهار داشت: امروز مردم کشورمان می خواهند یکپارچه در برابر تهدیدها و تحریم های دشمنان ایستادگی کنند، از این رو مسئولان باید مشکلات کشور را به دور از هر نوع حاشیه سازی برطرف کرده و اجازه رخنه به دشمنان ندهند.

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ دو اولویت مهم کشور است، تولیدکنندگان را سربازان جبهه جنگ اقتصادی دانست و گفت: امروز مسلمانان جهان از عزت و اقتدار ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب به خود می بالند و همانگونه در عرصه های اقتصادی همه باید کمک کنند تا از جنگ اقتصادی دشمنان سربلند بیرون بیاییم.

وی با بیان اینکه دشمنان بسیار حرف و سخن گفته اما در مقام عمل، چیزی برای انجام ندارند، خاطرنشان کرد: مستکبران غربی خودشان داعش و طالبان و منافقان را ایجاد کرده اند، اما امروز مدعی مقابله با تروریسم هستند و مردم کشورمان چهره دروغ و تزویر آنها را به خوبی شناخته اند.

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود مسأله کشمیر را زخمی بر جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: رابطه ما با دولت هند خوب است، اما امروز مشکلاتی را برای مردم کشمیر ایجاد کرده اند، لذا از آنها به طور جدی می خواهیم که شرایط زندگی مناسب را برای مردم مظلوم این منطقه فراهم بیاورند.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن ماه محرم الحرام خاطرنشان کرد: خطبا و مداحان می توانند در تبیین معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مراسم های عزاداری به خوبی نقش آفرینی کرده و جوانان در این مراسم ها باید به معرفت و آگاهی آنها افزوده شود.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نزدیک شدن سال تحصیلی و برگزاری جشن عاطفه ها، گفت: همه مردم باید در جشن عاطفه ها حضوری پرشور داشته باشند تا عزیزانی که بضاعت مالی ندارند، بتوانند سال تحصیلی خوبی را پشت سر بگذارند.

وی در پایان به حجاج بیت الله الحرام نیز توصیه کرد تا در ولیمه دادن ها توجه بیشتری داشته و کمی ساده تر برگزار کنند تا از هزینه های باقی مانده بتوانند به نیازمندان کمک کنند.

۸۱۴۶/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =