قدرت آمریکا رو به افول است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: علیرغم اینکه آمریکا با تمام توان به جنگ انقلاب اسلامی آمده اما به توفیق الهی شاهد افول قدرت آمریکا در جهان هستیم.

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد اظهار داشت: آمریکا روزی به عنوان ابرقدرت غرب مطرح بود اما امروز پهپاد آمریکایی توسط جوانان انقلابی سرنگون می شود.

وی ادامه داد: پهپاد مدرن آمریکا توسط جنبش انصار الله یمن ساقط می شود همچنین امروز کشتی های آمریکایی و انگلیسی جرات تردد در خلیج‌فارس را ندارند و این نشان از افول قدرت آمریکا است.

امام جمعه خرم آباد گفت: امروز رژیم صهیونسیتی در مقابل اقتدار حزب الله لبنان دچار ترس شده است همچنین اقتدار جنبش انصار الله یمن به گونه‌ای شده که دشمنان دچار پشیمانی شده و متحدان آمریکا در منطقه اکنون دچار هراس شده اند.

آیت الله میرعمادی همچنین به هشتم شهریور سالروز انفجار دفتر نخست وزیری توسط منافقین کوردل و شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم و هفته دولت اشاره کرد و گفت: شخصیت رجایی و باهنر به اخلاص، ایمان و خدمت خالصانه به محرومین بوده و با عنوان الگو مطرح هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: ارتباط با خدا و ارتباط با مردم از ویژگی های شهیدان رجایی و باهنر بوده که آنها را از دیگران متمایز می کند.

وی همچنین به وقوع سیل ویرانگر در استان اشاره کرد و افزود: امسال آزمون بزرگی را در لرستان پشت سر گذاشتیم و این مشکل برطرف و در مجموع بخوبی مدیریت شد.

آیت الله میرعمادی گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری اساسی است و دولتمردان را بر اولویت کار در حوزه فرهنگ و اقتصاد راهنمایی کرده چراکه بسیار مهم بوده و باید در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: در راستای سبک زندگی ایرانی-اسلامی باید تلاش کرد همچنین فرهنگ قرآنی، مصرف، کار باید در دستور کار قرار گیرد باید همه تلاش کنند و دستگاه های فرهنگی پیش قدم شوند و در مقابل فرهنگ بی بند باری و فرهنگ غربی مبارزه کرد.

امام جمعه خرم آباد بیان کرد: همچنین در حوزه اقتصاد باید براساس آنچه شعار سال نامیده شده تلاش کرد، مردم برای حفظ استقلال و توسعه کشور مشکلات را تحمل می کنند اما برخی مشکلات ربطی به تحریم ها ندارد و عوامل داخلی دخیل بوده و برای رفع مشکل چاره اندیشی کرد.

وی با اشاره به آغاز ماه محرم و آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: نهضت امام حسین الگوی کامل از آزادی خواهی، ظلم ستیزی و نفی از استکبار است. 

آیت الله میرعمادی ادامه داد: عزت خواهی مقاومت در برابر ظلم و ستم شعار امام حسین است و ایشان امام مقاومت، عزت و فخر است و پیروی از ایشان راهگشای سعادت بشریت می باشد.

وی بیان کرد: لازم است در مجالس عزاداری امام حسین زوایای گوناگون حرکت این امام همام روشنگری شود.

وی‌ افزود: باید در هیات های مذهبی مسأله سخنرانی، راهبردهای نظام و راهبردهای رهبری تبیین شود و عزاداری خیابانی باید باعث مزاحمت برای مردم نشود.

۳۲۱۰/6060

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha