بانک‌ها به پرهیز از رباخواری توجه بیشتری داشته‌باشند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: بانک‌ها باید به عرصه حمایت از تولید داخلی وارد شوند و در این خصوص اقدامات لازم را اعمال کنند که پرهیز از رباخواری در این خصوص بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: ربا در قوانین مملکت حذف شده ولی در عمل حذف نشده است و بانک‌ها باید در این زمینه اقدام کنند زیرا بر اساس آیات قرآنی عواقب بسیار سنگینی برای انجام دهنده آن وجود دارد.

وی ادامه داد: رباخواری همانند جنگ با خداست و باید بانک‌ها به این مساله توجه و این موارد را رعایت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به لزوم زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای هفته دولت اضافه کرد: باید دولت‌مردان در هر رده‌ای شهیدان رجایی و باهنر را الگو و سرمشق کارهای خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی اظهار داشت: مسوولان باید از اشرافی‌گری دوری کنند زیرا رفاه برای مسوول منجر به دوری او از قشر مستضعف و مردم می‌شود.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم گفت: باید به عزاداری‌ها و مجالس امام حسین (ع) نگاه ویژه شود زیرا همین عزاداری‌ها موجب ماندگاری دین شده است.

وی اظهار داشت: باید در مجالس عزای حسینی، بیان احکام دینی و اهداف قیام حسینی جدی گرفته شود و در کنار عزاداری‌ها و سیاه پوشیدن‌ها به موضوع بیان احکام دینی هم اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: همه موظف به شرکت در این برنامه هستیم زیرا کمک به مستضعفان و فقرا باعث توجه الهی به جامعه می‌شود و برنامه‌هایی نظیر جشن عاطفه‌ها بهترین نمونه این کمک‌هاست.

نمازجمعه این هفته ارومیه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی و با حضور پرشور مردم و مسوولان در مصلای امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.

در حاشیه نماز جمعه این هفته میز خدمت نیروی انتظامی و دادگستری آذربایجان‌غربی پاسخگوی سوالات نمازگزاران بود.  

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =