عمره مفرده به صورت محدود راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست حجاج ایرانی از راه‌اندازی عمره مفرده به صورت محدود و با اراده قوی دو کشور ایران و عربستان خبر داد.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین «سید عبدالفتاح نواب» در دیدار جمعی از روحانیون کاروان استان‌های آذربایجان غربی و شرقی با وی در مکه مکرمه افزود: دلیل این محدویت فراهم نبودن زیرساخت های ارتباطی بین دو کشور ایران و عربستان است که انتظار می رود این مشکل در آینده نزدیک برطرف شود و شاهد حضور زائران بیشتری در سرزمین وحی باشیم.  

وی در ادامه به جایگاه زبان و گویش هموطنان آذری زبان و اهمیت نحوه ارتباط با آنان در مراسم حج اشاره و از زحمات حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت در تلاش برای برطرف کردن خلاءها در این زمینه قدردانی کرد.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: در دوره پیشین طرحی برای روحانیون آذری زبان شروع شده بود که با تعطیلی عمره مفرده این طرح متوقف شد، هم اینک می‌توان از این تعطیلی به عنوان فرصتی برای به روز کردن نیروهای خدوم و خلاق این حوزه استفاده کرد تا در زمان برگزاری مجدد عمره مفرده شاهد کمبودی نباشیم.  

وی با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه روحانیون آذری زبان یادآورشد: این جلسات شایسته است برای تمام استان‌ها و اقوام ایرانی برگزار شود تا از پیشنهادات و نقطه نظرات آنها در حوزه های مختلف حج و زیارت استفاده شود.    

وی همچنین در این دیدار به درخشش علمای آذربایجان در حوزه های علمیه اشاره کرد و از زحمات روحانیون این استان ها در عملیات حج ۱۳۹۸ قدردانی و تشکر به عمل آورد.        

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =