۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83458052
۰ نفر

برچسب‌ها

ایستادگی مقابل استکبار جهانی در مسیر قیام عاشورا است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: ایستادگی مقابل استکبار جهانی و اسراییل، در جهت اهداف قیام حضرت سید الشهدا (ع) و تحقق امر به معروف و نهی از منکر است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین با گرامیداشت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و سالروز شهادت امام حسین(ع) افزود: ایشان در زمان ورود به سرزمین کربلا در سخنرانی‌ها و وصیت خود، هدف از قیام را امر به معروف و نهی از منکر و برچیدن ظلم اعلام کردند.
وی اضافه کرد: امروز هرگونه تسلیم و سازش در برابر آمریکا و چراغ سبز نشان دادن به آن ما را در دام شیطان انداخته و در مقابل امام حسین(ع) و تقویت یزیدیان زمان قرار می‌دهد.
آیت الله عابدینی با بیان اینکه هیهات من الذله و بیعت نکردن با یزید زمانه، تفسیر حقیقی امر به معروف و نهی از منکر است به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان فرمودند امر به معروف و نهی از منکر دو اخلاق الهی است و هر که آن را بزرگ بشمارد و آبروی خود را برای آن بگذارد خداوند او را عزت می‌دهد.
امام جمعه قزوین ادامه داد: بر این اساس عزت امروز امام راحل و مقام معظم رهبری، سید حسن نصرالله و شیخ زکزاکی عالم برجسته مسلمان همگی به خاطر ایستادگی برای تحقق همین دو اخلاق بزرگ الهی است.
وی افزود: در مقابل، آنکه امروز در برابر استکبار تسلیم شده و به دنبال سازش و مذاکره باشد در مقابل امر به معروف و نهی از منکر قرار داشته و در نهایت به خاری و رسوایی و ذلت می‌رسد.
خطیب نماز جمعه شهر قزوین با اشاره به سالروز انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت رییس جمهوری و نخست وزیر مکتبی و متدین ایران که به دنبال پایه گذاری دولت کریمه بودند، گفت: منزل شهید رجایی که اکنون به موزه تبدیل شده، نشانه‌های ساده زیستی وی را به خوبی نشان می‌دهد چون شهید رجایی درصدد تشکیل دولت کریمه‌ای بود که امام حسین(ع) برای آن تلاش داشت.
وی با بیان اینکه امیدواریم بقیه مسئولان نیز به تاسی از راه وی در همین جهت حرکت کنند،  اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از دولتمردان با شیوه زندگی شهید رجایی فاصله دارند و شکاف بین طبقات مختلف مردم نیز افزایش یافته است.  
امام جمعه قزوین به روز مبارزه با تروریسم هم اشاره کرد و گفت: قصه مبارزه با تروریسم توسط استکبار جهانی، حکایت همان دزدی است که فرار می‌کرد و در همان حال، همراه با مردم فریاد می‌زد دزد را بگیرید.
آیت الله عابدینی اضافه کرد: امروز هم همان سردمداران تروریسم که داعش را ایجاد کرده و حامی تروریست‌ها هستند فریاد مبارزه با تروریسم سر می‌دهند.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه در این میان برخی خودی‌ها هم احساس می‌کنند باید با حامیان تروریسم مذاکره کنند، افزود: درباره این افراد اگر نگوییم خیانت می‌ورزند باید بگوییم دچار حماقت، جهالت و دیوانگی هستند که به دنبال نوکری سردمداران نفاق و کفر افتاده‌اند.
آیت الله عابدینی در بخش دیگری از خطبه‌ها نیز با اشاره به سالروز شهادت چند تن از شهدا از جمله شهید محمود کاوه فرمانده لشکر سید الشهدا، رییس علی دلواری مبارز راه استعمار، شهید آیت الله قدوسی و شهید چگینی، یاد آنان را گرامی داشت.
۷۳۸۸*۶۱۰۱