۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83458039
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگ روانی و حیله مهمترین حربه دشمن است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: جنگ روانی و حیله مهمترین حربه دشمنان نظام و انقلاب است که برای نجات از این فریب دشمن باید بصیرت داشته باشیم.

حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) افزود: انقلاب ما با بصیرت مردم ایجاد شد و چهل سال با همین بصیرت به راه خود ادامه داد و در گام دوم انقلاب اسلامی به بصیرت بیشتری نیاز داریم.

وی اظهار داشت: هر جامعه‌ای از پنج عنصر تشکیل شده است که باید این عناصر به درستی شناخته و ارزیابی شود، اگر لازم است اصلاح و تغییر داده شود و هر گونه اختلال در مسیر تکامل مادی و معنوی کشور نتیجه اشکال به همه این عناصر است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: باید با علم، عقل، عدل و انصاف ببینیم از این عناصر در کدام بخش قوی هستیم و در چه بخشی ضعف داریم.

وی نخستین عنصر یک کشور برای تعالی مادی و معنوی را فرهنگ برشمرد و گفت: فرهنگ مجموعه اعتقادات، اخلاقیات و گزاره‌های مورد قبول یک ملت است اما آنچه عمل می‌شود ممکن است متفاوت باشد.

حجت الاسلام مختاری افزود: در بخش فرهنگ دارای فرهنگی فاخر، غنی و افتخارآمیز هستیم و فرهنگ ما فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) است که فرهنگ ایثار، عدالت، قناعت و خوبی‌هاست و این فرهنگ امام حسین (ع) را در برابر ظلم و جور و استکبار قرار داد و حماسه عاشورا را می‌آفریند و از جان خود و خانواده و اصحابش می‌گذرد برای اینکه معارف دین تا روز قیامت زنده باشد.

وی اظهار داشت: فرهنگ اسلامی سال‌ها محجور بود و حاکمان ستمگر این فرهنگ را کنار زده بودند اما با همت مردم به رهبری امام خمینی (ره) نخستین گام به سوی تمدن اسلامی که برپایی نظام اسلامی بود، برداشته شد.

وی یادآور شد: فرهنگ ایمانی و قرآنی یک نیاز و ضرورت بی‌بدیل است و هیچ چیز جای دین را در زندگی انسان نمی‌گیرد لذا دشمن امروز روی نقطه قوت ما دست گذاشته اما بداند که آرزوی نابودی اسلام را به گور می‌برد و ما تا پای جان از اسلام و انقلاب دفاع می‌کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: نظام دومین عنصر یک کشور و قانون اساسی است که ما از نظر قانون اساسی هیچ ضعفی نداریم و مایه افتخار ماست اما ممکن است اشکالات کوچکی هم داشته باشد که باید اصلاح  و بازنگری شود اما اصل این انقلاب اسلامی است و ما به این اصول اساسی پایبندیم.

وی گفت: ایران امروز با کشور چهل سال پیش قابل مقایسه نیست چون امروز انقلاب خود را صادر کردیم و از یمن، سوریه، عراق و بحرین یک جبهه هستیم اما نباید اجازه دهیم دشمن با تحریم و فشار این فرهنگ را از ما بگیرد.

وی افزود: مردم، مسئولان و قوانین موضوعه توسط مسئولان از دیگر عناصر تشکیل دهنده جامعه است و نظام ما بهترین است اما جامعه ما کاملا اسلامی نیست و همه مسئولان ما هم صد درصد انقلابی فکر نمی‌کنند.

مختاری اظهار داشت: الان در همین دولت مسئولان کوشا و جدی داریم اما باید فضای غالب مسئولان متعهد و متخصص باشند که هنوز شکل نگرفته است.

وی هشتم شهریور سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به دست منافقان در حادثه دلخراش انفجار دفتر نخست وزیری و هفته دولت را گرامی داشت و گفت: یکشنبه آینده آغاز ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر است که باید از فرصت محرم و صفر برای بصیرت‌افزایی استفاده کنیم.

خطیب جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنانش گفت: مسئولان به فکر جوانان باشند و به فضای مجازی توجه کنند این فضا مکان فسق و فجور است که باید مدیریت شود.

وی افزود: پذیرفته نیست که گفته شود ما نمی‌خواهیم به زور مردم را به بهشت ببریم، خداوند هم چنین چیزی از پیامبران نخواسته اما وقتی به نام اسلام، جامعه اسلامی را در اختیار گرفتیم باید راه دینداری را آماده و موانع سر راه دینداری را رفع کنیم.

وی گفت: سیاستمداران اروپایی همچون آمریکایی‌ها در موضوع برجام، با نفاق و دورویی پیش رفتند که از دولت و مسئولان می‌خواهیم در مذاکرات سیاسی، اصول عزت، حکمت و مصلحت را رعایت کنند.

۷۵۵۹*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =