امام جمعه میامی : در انجام امربه معروف کارنامه خوبی نداریم

شاهرود- ایرنا- امام جمعه میامی گفت : امر به معروف و نهی از منکر از اهداف قیام ابا عبدالله الحسین (ع) بود اما ما در انجام آن کارنامه مثبتی نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی درمسجدجامع این شهر ، حفظ نظام اسلامی را بالاترین معروف و تضعیف نظام دینی را بزرگترین منکر خواند و گفت :این امور در جامعه امروزی نیازمند تبیین و نهادینه ساختن است .

امام جمعه میامی با اشاره به اینکه هفته امربه معروف ونهی از منکر در ماه محرم فرصت مناسبی برای ترویج و فرهنگ سازی این فریضه است ،تصریح کرد :  امربه معروف ونهی ازمنکر بیشترین ارزش را به قیام عاشورا داد که تا پای گذشت از جان شکل گرفت .
وی با بیان اینکه ابعاد قیام عاشورا باید درست تبیین و فرهنگ سازی شود، اظهار داشت : محرم دارای ابعاد مختلف اخلاقی، تربیتی و اجتماعی  است.
صفایی پور با اشاره به دیدار هیات دولت با رهبر معظم انقلاب گفت : دل بریدن از بیگانگان، فراهم ساختن شرایط برای حضور جوانان انقلابی در صحنه های مدیریتی ، مدیریت جهادی با تلاش مجاهدانه ، ترویج سبک زندگی اسلامی از ویژگی های دولت اسلامی است.
وی گفت : ساده زیستی، اهتمام به حفظ ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه حجاب، توجه ویژه به محرومان نیز از دیگر ویژگی های نظام اسلامی است.
مراسم گرامیداشت هشتم شهریور روز مبارزه با تروریسم و سالروز شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر از برنامه های این هفته نمازجمعه میامی بود.

۷۳۵۷/۶۱۶۷

اخبار مرتبط