امام جمعه موقت ایلام: اقدامات دولت در شرایط کنونی نوعی ایثار است

ایلام - ایرنا - امام جمعه موقت ایلام با اشاره به وضعیت خاص کشور ناشی از تحریم های دشمن گفت: اقدام ها و فعالیت های دولت و نظام در شرایط کنونی نوعی ایثار است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شمس الدین صفر لکی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با تبریک هفته دولت، دستاوردهای نظام را مدیون خون شهیدان رجایی و باهنر دانست و بر گرامیداشت یاد و خاطره آنها تاکید کرد.

وی افزود: شهادت این دو شخصیت  در آن زمان توسط عوامل نفوذی که مورد اعتماد بودند انجام شد، در شرایط کنونی باید مراقب عوامل نفوذی در گلوگاه های اقتصادی کشور بود.

خطیب جمعه ایلام با تقدیر از مجموعه مدیریتی استان یادآور شد: مردم خوب می دانند که در شرایط کنونی و با دست خالی کارها و اقدامات بزرگی انجام شده است، امروز وضعیت اقتصادی کشور به خاطر تحریم های ظالمانه دشمن خاص است.

حجت الاسلام صفر لکی اضافه کرد: نباید تنها نقاط ضعف را بیان کرد و کارهای بزرگ را با تذکر نادیده گرفت، فعالیت هایی که در شرایط فعلی انجام می شود در واقع نوعی ایثار است.

صفر لکی با اشاره به افتتاح و پروژه های هفته دولت در سطح استان گفت: بهره برداری از پروژه بزرگ زیرگذر رسالت شهر ایلام اقدامی بزرگ بود که به موقع به بهره برداری رسید .

وی خواستار کلنگ زنی زیرگذر شهید کشوری شهر ایلام از مسئولان شهرداری ایلام شد و تاکید کرد: زیرگذر رسالت تا حدودی بار ترافیکی شهر ایلام را کاهش می دهد که با کلنگ زنی پروژه زیرگذر شهید کشوری و بهره برداری آن بار ترافیکی کاهش قابل ملاحضه ای می یابد.

امام جمعه موقت ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مبحث مذاکره با آمریکا ادامه داد: در نظام ما  مقام معظم رهبری همانند یک دیدبان از نظام اسلامی حمایت کرده و رهبری می‌ کنند، وقتی ایشان اجازه مذاکره را ندادند دیگر جای هیچ بحثی وجود ندارد.

حجت الاسلام صفر لکی تاکید کرد: 15 شهریورماه گام سوم برجام است، به این معنا که اگر اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکردند ما هم باید تغییر رویه داده و شرایط داده شده خود را عملی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز بازگشایی مدارس و هزینه زیاد لوازم تحریریه و لباس دانش آموزان کم بضاعت گفت:  کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت یک وظیفه شرعی است و این امر در آستانه شروع سال تحصیلی باید مورد توجه هم‌وطنان قرار گیرد.

3032/6034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =