۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 83458007
۰ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه‌های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر

ایرنا- بوشهر- امامان جمعه شهرهای استان بوشهر در خطبه های این هفته نماز بر توجه به مسائل فرهنگی، حضوربیشتر مدیران در میان مردم ، ترویج فضایل اخلاقی و پرهیز از ورود به حواشی توسط آنها، ضرورت جهت گیری اسلامی در اجرای قانون، مبارزه با فساد و تقدیر از تلاش های دولت تاکید کردند.

بوشهر

امام جمعه بوشهر گفت: مبارزه با فساد راهبرد اساسی نظام جمهوری اسلامی است و دراین موضوع انتظار بحق مردم نیز برخورد بدون ملاحظه بویژه در حوزه اقتصادی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: در این ارتباط عملکرد قاطع رئیس قوه قضائیه در مبارزه با فساد اقتصادی قابل تقدیر است و کاری که در این حوزه آغاز شده باید براساس قانون، عدالت، انصاف و قاطعیت ادامه پیدا کند تا با دانه درشت هایی که همانند زالو خون مردم را می‌مکند برخورد جدی صورت گیرد.

وی بیان کرد: فساد هر جا باشد سکوت، نابودی و اضمحلال به دنبال دارد و علاوه بر اینکه فساد خود یک ظلم است زمینه ایجاد ظلم های دیگری را نیز فراهم می‌کند.

وی با گرامیداشت هفته دولت گفت: تلاش ها و خدمات صادقانه مسئولان بویژه استاندار بوشهر قابل تقدیراست.

صفایی بوشهری بیان کرد: در کنار فعالیت دولتمردان امیدواریم استان با وحدت، همدلی و ولایتمداری براساس دانش توسعه و پیشرفت لازم را داشته باشد.

وی همچنین با گرامیداشت ۱۲ شهریور سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری اظهار داشت: وی بزرگ مرد تاریخ ایران اسلامی است که به درخواست علما دوران خود  به مبارزه با انگلیس پرداخت و آنها را شکست داد.

صفایی بوشهری تاکید کرد: این روز باید به عنوان روز گرامیداشت مبارزه زنان ایران با استعمار نامگذاری شود که این خود یک افتخاری ارزشمند برای استان بوشهر است.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه های محرم و صفر تاکید کرد: مساجد و حسینیه ها که این چراغ را در طول تاریخ روشن  نگه داشتند باید پیرامون این نهضت و عمق این حرکت به جهانیان تلاش وافر داشته باشند.

۷۲۱۲

برازجان

امام جمعه برازجان گفت: یکی از موضوعات مهم در کنار اقتصاد در کشور  توجه به مساله فرهنگ است.

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های امروز نمازجمعه برازجان افزود :از اولویت های مهم کاری در حوزه فرهنگ از نگاه رهبر معظم انقلاب تبیین ابعاد سبک زندگی اسلامی ایرانی، تکمیل و اجرای طرح مهندسی و پیوست های فرهنگی، بهبود فرهنگ کار و مصرف، تقویت فرهنگ قرآنی، افزایش سرانه مطالعه و تیراژ کتاب و مقابله با اباحه گیری و بی بندوباری اخلاقی است.

وی با گرامیداشت ۸ شهریور سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی و هفته دولت از حضور مدیران در شهرستان در نمازجمعه تقدیر و از برخی از مدیران نیز انتقاد کرد و گفت: انتقاد مردم در جای خود وارد است که برخی از مسئولان و مدیران شهرستان را کمتر در کنار خود می بینند.

وی گفت: مدیران در مناسبت هایی همچون عید فطر، عید غدیر، عید قربان، عرفه و راهپیمایی هایی که در دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن برگزار می‌شود و بالاخره حضور کم رنگ آنها در جماعت و مساجد شهر وجود دارد.

وی بر رفع  برخی از مشکلات شهر برازجان و شهرستان دشتستان از جمله نبود توجه جدی به محله های حاشیه شهر، خدمات فضای سبز، معضلات اجتماعی، پاسخگو نبودن برخی مدیران به مراجعه ها و مطالبات بحق مردم و نبود کنترل و نظارت بر آنها و ساماندهی بازار روز برازجان، رها شدن مسکن مهر و تعاونی‌ها و بلاتکلیفی آنها،  اجحاف و تبعیض در استخدام نیروهای تحصیل کرده شهرستان توسط پارس جنوبی و پیگیری نکردن مسئولان شهرستان و ساماندهی صحیح نشدن جمعه بازار تاکید کرد.

۷۲۱۳

دیر

خطیب جمعه دیر گفت: مهم ترین مشخصه دولت اسلامی، جهت گیری اسلامی در اجرای قانون است.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: لازمه این جهت گیری اسلامی مراقبت از نفوذ گرایش و تفکر غربی و سکولاریسم است.

وی اضافه کرد: دشمن  ۴۰ سال است که می خواهد ثابت کند که حکومت اسلامی و دینی جوابگوی نیازهای بشر نیست اما امام راحل(ره) و متفکران اسلامی ثابت کرده اند که اسلام می‌تواند برای دنیا و آخرت مردم برنامه داشته باشد.

امام جمعه موقت دیر با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: برپایی مجالس امام حسین(ع) باید برای شناخت راه امام و شهدای کربلا باشد.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس و آغاز جشن عاطفه ها افزود: دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند برای تامین لباس و نوشت افزار خود نیاز به کمک دارند  و مردم و افراد خیر برای برآوردن نیازهای آنان گام بردارند.

7207

گناوه

امام جمعه گناوه گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال انقلاب خدمات گسترده و بی نظیری برای مردم ارایه داده است.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر گناوه افزود: خدمت رسانی به مردم هیچ منتی در آن  نیست و وظیفه همه مسئولان است و تاکنون  به رغم همه مشکلات موجود در این زمینه تلاش می‌کنند.

وی با گرامیداشت هفته دولت و یادو خاطره شهدای دولت رجایی و باهنر گفت: شهیدان رجایی و باهنر دو یار دیرینه انقلاب و امام راحل که در هشتم شهریور  ۱۳۶۰ توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند ، ساده زیستی و خدمت به مردم را در راس برنامه های خود داشتند.

امام جمعه گناوه اظهار داشت: در هفته دولت امسال بیش از ۵۰ طرح با اعتبار حدود ۱۰۰ میلیاردتومان در این شهرستان افتتاح و اجرا شد و با این وجود مردم بازهم سزاوار خدمات بیشتری هستند و باید  از فرماندار و دیگر مسئولان در این زمینه تقدیر کرد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه هشتم شهریور روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده ، در ایران اسلامی  از اول انقلاب تاکنون تعداد زیادی از مردم توسط تروریست های خائن به شهادت رسیدند.

رکنی حسینی گفت: در حالی که  مدعیان به اصطلاح حقوق بشر ایران را  تروریسم معرفی می‌کنند تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر در ایران توسط تروریست ها به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

امام جمعه گناوه افزود: همه کسانی که دست به تروریسم می‌زنند همان مدعیان حقوق بشر هستند.

وی رونمایی از سامانه دفاعی ۳۷۳ را از افتخارات نظام دانست و گفت:  رونمایی از این سامانه  باعث شد تا دو قطبی بودن کشورهای روسیه و آمریکا در هم بشکند.

وی اظهار داشت: ایران در عرصه صنعت دفاعی با دارابودن دانشمندان جوان به افتخارات و دستاوردهای بزرگی دست یافته است که باید بخوبی از آنان حمایت  شود.

امام جمعه گناوه گفت:  قدرت دفاعی و موشک های بالستیک که خط قرمز کشور است نقش بازدارنده‌ای در جلوگیری از تعرض و تجاوز دشمنان به میهن اسلامی داشته است.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم بیان کرد: امام حسین (ع) اسوه بشریت است و باید در این برهه  از شجاعت، صلابت و تسلیم نشدن این امام همام در برابر یزیدیان درس بگیریم.

رکنی حسینی افزود:  همانگونه که در حادثه کربلا امام و یارانش را محاصره اقتصادی کردند در این زمان نیز دشمنان پیروان امام حسین ( ع ) را با تبلیغات رسانه ای در تحریم قرار دادند اما آنان شیعیان را نشاختند و  با محور مقاومت زیر بار ظلم آنان نخواهیم رفت.

۶۱۶۴

دیلم

امام جمعه دیلم گفت: هفته دولت فرصت مناسبی برای بازگویی خدمات نظام و دولت به ولی نعمتان انقلاب است.

حجت الاسلام  سید ابوالحسن حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیلم افزود: در  دولت یازدهم و دوازدهم  به رغم مشکلات و محدودیت ها، خدمات ارزنده‌ای درسطح کشور، استان و بویژه این شهرستان صورت گرفته است.

وی انقلاب اسلامی ایران را مرهون عاشورا دانست و گفت: عزاداری برای امام حسین (ع) در این عصر نوعی پیوند محکم عاطفی با مظلوم و اعتراض به ستمگران و ظالمان است.

حسینی بوشهری اظهار داشت: بانیان و هیات مذهبی از این فرصت خدادادی استفاده کنند و جوانان هیاتی را که به عنوان امانات در اختیار آنها است، با قیام اباعبدالله الحسین ( ع ) و باحضور در محافل  و منابر آشنا  و تنها به صرف  سینه زنی و زنجیر زنی بسنده نکنند.

امام جمعه دیلم گفت: افتخار انقلاب اسلامی استمرار بخشی عاشوراست.

وی با اشاره به اینکه مسئولان وظیفه‌ای مهم در تقویت نظام اسلامی دارند گفت: مسئولان باید با خدمت دهی و رسیدگی به مطالبه های مردمی، آنان را به نظام اسلامی امیدوارتر کنند.

حسینی بوشهری افزود : مشکل عمده امروز مردم مسائل اقتصادی و بیکاری است که باید مسئولان در برطرف کردن آنان تلاش مجدانه کنند.

۷۲۱۵

کنگان

امام جمعه کنگان گفت: هفته دولت فرصتی برای بازگویی خدمات نظام کارآمد دینی است

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کنگان افزود: نادیده گرفتن خدمات دولت بی انصافی است و بیان آن به منزله نادیده گرفتن اشکالات و نقد منصفانه نیست اما باید از این فرصت برای تبیین خدمات انجام شده استفاده کرد.

وی اظهار داشت: در شرایطی که مشکلات اقتصادی فراوانی وجود دارد، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی صدها پروژه نشان می‌دهد که چرخ توسعه و عمران کشور در حرکت است.

محمودیادامه داد: انتظار مردم این است که مشکل گرانی و اشتغال بویژه در منطقه صنعتی کنگان به عنوان قطب انرژی اقتصادی حل شود.

وی به بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیات دولت اشاره کرد و افزود: سبک زندگی اسلامی - ایرانی و لزوم توجه به مساله طرح مهندسی فرهنگی و پیوست فرهنگی با حضور برخی افراد بی حجاب و بد حجاب در جلسات حاکمیتی مغایر است و برخورد محاکم صالحه با افراد هنجارشکن ضروری است.

 محمودی به مسائل حاشیه‌ای در کشور و هشدار رهبری نیز اشاره کرد و گفت: انتخاباتی کردن زودرس فضای سیاسی کشور، طرح موضوع ضرورت استعفای دولت در ماجرای اخیر توسط برخی جریانات همسو با دولت، همصدایی بعضی از مسئولان با جنگ روانی دشمنان در ارتباط با مسائلی چون حجاب و طرح موضوع رفراندوم پیرامون موضوعاتی مانند رفتن زنان به ورزشگاه و کنسرت و تبدیل آن به مساله اصلی کشور از مصادیق حاشیه‌ای است که موجب کاهش وفاق اجتماعی می شود.

وی در ادامه با تسلیت حلول ماه حزن و ماتم اهل بیت (ع) بیان کرد: با توجه به نام‌گذاری روزهای نخست ماه محرم به هفته امر به معروف و نهی از منکر، این مهم وظیفه ای همگانی است که در جامعه کمرنگ شده است.

محمودی با اشاره به سالروز تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا خطاب به بانک‌ها و مشتریان گفت: در عقود، قراردادها، سپرده‌گذاری ها و معاملات بانکی از هرگونه کاری که شبهه ربوی دارد اجتناب شود.

7208

۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =