اقتدار ایران همواره خیانت‌های انگلیس را خنثی کرد

سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: خیانت و نقشه‌های ۲ قرن اخیر انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران، همواره با اقتدار و صلابت مردم و نیروهای امنیتی به شکست منجر شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان در مصلای امام(ره) این شهر، به جنایات انگلیس اشاره کرد و افزود: جدایی بحرین از خاک ایران، نقش جدی در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، انعقاد قرارداد ۷۰ ساله چپاول گمرک، استخراج معادن و راه آهن، جدایی منطقه ای از بلوچستان، قراداد ترکمنچای، کمک به رژیم بعث عراق برای حمله به ایران، پشتیبانی از اقدام‌های کوردلانه و حمایت از فتنه ۸۸، تنها گوشه ای از خیانت های انگلیس بر علیه ملت ایران طی ۲ قرن اخیر بوده است. 
وی ادامه داد: در برابر این اقدام‌های انگلیس، ملت قهرمان ایران همواره با صلابت در برابر این خیانت ها ایستادگی کرده و جلوی تجاوز بیگانگان را گرفته است. 
حسینیان اضافه کرد: در جریان توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس نیز، نیروی دریایی ایران اسلامی با اقتدار نفتکش انگلیس را توقیف کرد که این اقدام، انگلیس را به خاک ذلت و حقارت کشاند. 
وی ضمن گرامیداشت هفته دولت و قدردانی از اقدام‌های دولتمردان، تصریح کرد: انتظار داریم، دولت در ۲ سال باقیمانده از مسائل فرعی و حاشیه ‌ای که با ظهور فضای مجازی بیشتر شده است، دوری کرده و به مسائل مهم کشور توجه ویژه داشته باشند. 
حسینیان، اقتصاد و فرهنگ را از مهم ترین مسائل کشور دانست و گفت: امروز کشور به اولویت بندی مسائل و مشکلات مهم نیازمند است. 
وی به اقدام‌های پدافند هوایی اشاره کرد و گفت: پیشرفت صنعت نظامی و خودکفایی نظامی امروز ایران نشان می دهد که نیروهای نظامی انتظامی و امنیتی ایران در مسیر صحیح در حرکت هستند. 
حسینیان اظهار داشت: در گام دوم انقلاب، جامعه به فرهنگ سازی و فرصت سازی نیاز دارد تا با صیانت اخلاقی، با بی بند و باری اخلاقی به صورت جدی مقابله شود که رهبر انقلاب نیز به این امر تاکید ویژه دارند. 
وی، به آغاز ماه محرم و هفته امر به معروف اشاره و خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) برای امر به معروف قیام کردند و به شهادت رسیدند، چرا که این امر مهم، تضمین کننده حیات طیبه در نظام اسلامی است. 
امام جمعه دامغان گفت: امروز امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت زبانی و با خوش اخلاقی بیان شود و از برخورد تند و درگیری دوری شود.

۹۸۵۶/۶۱۰۳

اخبار مرتبط