پیروی از رهنمودهای رهبری ویژگی دولتمردان جمهوری اسلامی است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد با اشاره به لزوم الگو قرار دادن شهید رجایی توسط دولتمردان پیروی از رهنمودهای رهبری را ویژگی لازم برای دولتمردان جمهوری اسلامی دانست.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد شهیدان رجایی و باهنر را دو شهید شاخص انقلاب دانست و افزود: شهید رجایی جمله معروفی با این مضمون دارد که من مقلد امام خمینی(ره) هستم که از این جمله دو نکته در مورد شهید رجایی به اثبات می رسد یکی این که وی شیعه متدین و مقلد مرجع تقلیدش بود و دوم اینکه مدیریت او در سایه رهنمودهای امام راحل قرار داشت.

وی ادامه داد: همین ویژگی ها سبب شده است که طی ۳۸ سال گذشته این شهید عالیقدر الگویی برای همه دولتمردان جمهوری اسلامی ایران باشد و سالگرد شهادت او و شهید باهنر به عنوان هفته دولت نام گذاری شود.

امام جمعه مشهد گفت: عملکرد دولت طبق تاکیدات مقام معظم رهبری باید به دور از حاشیه سازی و با گرایش به خدمت رسانی به مردم به خصوص در هفته دولت باشد.

آیت الله علم الهدی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به جوانان افزود: شما باید در آغاز زندگی خود توجه و هوشیاری داشته باشید زیرا در مقابل چشمان شما شب نشینی ها، میهمانی ها و ده ها رفتار دیگر وجود دارد که بسیار فریبنده و دارای جلوه است اما اگر گذران زندگی را در این قالب ببینید و پیش بروید به زودی خسته می شوید و پس از مدتی از زندگی لذت کافی و لازم را نمی برید.

وی تاکید کرد: زندگی و گذران آن را باید فراتر از رفاه و توجه به نیازهای اولیه دانست زیرا توجه صرف به نیازهای اولیه در افراد آنها را به مثابه نوزادی می کند که نیاز به سیر شدن شکم و دوری از سرما و گرما دارد و دیگر به هیچ جنبه از زندگی توجهی ندارد.

او ادامه داد: در نظر گرفتن جنبه های مختلف زندگی و زیبا کردن و قیمت دادن به زندگی با تقوای الهی و گام برداشتن در جهت تقویت روح محقق می شود.

۷۴۹۶/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =