معرفی دستگاه‌های برتر فارس و تغییر شاخص‌های انتخاب از سال ۹۹

شیراز- ایرنا- دستگاه‌های نمونه استان فارس در  قالب جشنواره شهیدرجایی در حالی انتخاب و معرفی شدند که در این آیین اعلام شد که شاخص‌های انتخاب در جشنواره سال ۹۹ تغییر خواهد یافت و میزان رضایت مردم از دستگاه‌ها یکی از معیارهای کلیدی در این فرایند خواهد بود.

استاندار فارس در سخنانی در آیین تجلیل از دستگاه‌های برتر استان فارس در این باره گفت: دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌های استان در آینده با شاخص های متحول شده‌ای ارزیابی خواهند شد.
عنایت‌الله رحیمی افزود:‌ شفاف سازی، کاهش بروکراسی، کاهش زمان جذب اعتبارات، استفاده از اوراق و تهاتر، کاهش هزینه های جاری، استفاده از جوانان و بانوان، کسب رضایت مردم و رعایت شعائر اسلامی را از جمله شاخص هایی دانست که در جشنواره سال آینده شهید رجایی مورد تاکید ویژه ای قرار خواهند گرفت.
استاندار فارس با اشاره به این که مدیریت باید بر مبنای حاکمیت بر دل ها باشد تا به سایر مسائل نیز رهنمون شود، افزود: به راحتی نمی توان قلوب دیگران را تسخیر کرد و نیازمند اقدامات بدیع خواهیم بود.
 رحیمی با تاکید بر این که سازمان را باید به یک خانواده بزرگ تبدیل کرد و هرچه را برای خانواده خود می پسندیم برای کارمندان نیز بپسندیم، ادامه داد: باید کارکنان، علائق و انگیزه های آنان را به خوبی بشناسیم که در این صورت می توانیم کارهایی را به آن ها بسپاریم که با علائق آن ها همخوانی داشته باشد.

مولفه‌های انتخاب مدیران برتر فارس
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز در سخنانی در این آیین گفت:‌ مردمی بودن و توجه به منشور حقوق شهروندی، توجه به جامعه ایثارگران و خانواده شهدا، ترویج معارف قرآنی و فرهنگ نماز، ترویج و توسعه عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر ، پیگیری اهداف و سیاست‌های نظام و دولت و توجه به تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از جمله محورهای مورد تاکید استاندار فارس در فرایند انتخاب مدیران نمونه است.
عبدالرضا قاسمپور افزود:‌ نشاط‌ آفرینی و امیدافزایی در جامعه، موفقیت در تحقق طرح هر بنگاه به علاوه یک اشتغال، موفقیت در ایجاد حداقل یک کارگاه با اشتغال ۲۰۰ نفر در هر شهرستان از سوی فرمانداران، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی،‌ توسعه  دولت الکترونیک و رفع پیچیدگی‌های اداری از دیگر ملاک‌های انتخاب مدیران برتر فارس بوده است.
وی ادامه داد:‌ با تاکید استاندار فارس، مدیران برتر باید از میان افرادی انتخاب شوند که در مسیر شهید رجایی گام برمی‌دارند.


معرفی دستگاه‌های برتر فارس
در این مراسم که با حضور مدیران استانی و ملی برگزار شد، از دستگاه های برتر، تیم های کاری برتر و مدیران برتر جشنواره شهید رجایی در استان فارس تقدیر به عمل آمد.
در این آیین،  دانشگاه‌های علوم‌پزشکی فسا و علوم‌پزشکی شیراز،  اداره کل استاندارد، اداره کل امور اقتصادی و دارایی، حج و زیارت و شرکت برق‌منطقه‌ای استان به عنوان دستگاه‌های برتر به ترتیب در گروه‌های سلامت، زیربنایی، عمومی اجتماعی قضائی، علمی فرهنگی آموزشی و شرکت‌ها، بانک‌ها و بیمه‌ها معرفی شدند.
از نظر شاخص‌های عمومی نیز شرکت آبفا روستایی استان فارس و اداره کل ثبت احوال استان برتر شدند و از نظر شاخص‌های اختصاصی تعریف شده در جشنواره شهید رجایی، شرکت عمران شهر جدید صدرا و اداره کل راه و شهرسازی فارس برتر شدند.
در پایان جشنواره شهید رجایی استان فارس همچنین از  اقدام‌های برجسته سازمان جهاد کشاورزی استان در بخش اقتصاد مقاومتی،  اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در بخش اشتغال و سرمایه‌گذاری،  اداره کل راه‌آهن  در بخش فعالیت‌های عمرانی و اداره‌کل بهزیستی در بخش ارتقای سطح رفاه اجتماعی تقدیر شد.
مدیران برتر دستگاه‌های اجرایی استان نیز به شرح زیر معرفی شدند:‌ سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس،‌غلامعباس حسینی از شرکت گاز استان و محمد صادق مهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان.
امیرحسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی و امور عمرانی، رحیم آزادی مدیرکل مدیریت بحران، غلامرضا مهرجو مدیرکل اداری و مالی و سمیه یگانه معاون اداره‌کل روابط عمومی نیز مدیران نمونه ستادی استانداری فارس بودند.
در این آیین همچنین رهام پیکری فرماندار مرودشت،‌  جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، اشکان کاظمی فرماندار کوار و سید کمال علوی فرماندار فیروزآباد نیز به عنوان فرمانداران نمونه استان تجلیل شدند.

نوید برگزاری آیین تجلیل از کارمندان نمونه
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در این آیین نوید داد که کارمندان نمونه استان فارس نیز در آیین دیگری تا پایان شهریورماه انتخاب و تجلیل می‌شوند.
قاسمپور افزود:‌ هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان موظف شده اند ۲ کارمند را معرفی کنند که پس از بررسی  اسناد و مدارک، کارمندان نمونه در جلسات کمیته مربوطه انتخاب می‌شوند.
دوم تا هشتم شهریورماه هر سال به نام هفته دولت نامگذاری شده است.
۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =