نخستین زمین ورزشی بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- مسئول دفتر بنیاد مستضعفان سیستان و بلوچستان گفت: نخستین زمین ورزشی چمن مصنوعی مینی‌فوتبال روستایی این نهاد در سراوان افتتاح شد.

آرشام هنرکار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زمین ورزشی روستای «هوشک» شهرستان سراوان به عنوان نخستین زمین ورزشی چمن مصنوعی مینی‌فوتبال بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
وی افزود: بنیاد مستضعفان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت فراگیر شدن ورزش همگانی و در راستای تامین تجهیزات و امکانات ورزشی رایگان برای آحاد جامعه از سال ۹۶ در تفاهم‌نامه‌ای با وزارت ورزش و جوانان ساخت تعدادی زمین ورزشی چمن مصنوعی مینی‌فوتبال در نقاط روستایی محروم را هدف‌گذاری و آغاز کرده است.
مسئول دفتر نمایندگی اموال و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در همین راستا سال ۹۶ تعداد ۶ سهمیه زمین ورزشی و سال ۹۷ تعداد ۱۵ سهمیه به روستاهای محروم و دورافتاده استان اختصاص داده شد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بنیاد بابت اجرای چمن مصنوعی هر پروژه مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده و ورزش و جوانان نیز تعهد دارد زهکشی و زیرسازی، ساخت سکو، سرویس بهداشتی و رختکن و فنس‌کشی پروژه‌ها را انجام دهد.
هنرکار با تاکید بر اینکه رسیدگی به مناطق محروم اولویت بنیاد است، ادامه داد: با توجه به عمق محرومیت‌های سیستان و بلوچستان که میراث دوران پهلوی است، خوشبختانه در ۲ سال اخیر بیشترین سهمیه زمین ورزشی روستایی در میان استان‌های کشور برای این استان در نظر گرفته شده که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.
۹۹۰۸**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =