شاخص بهره‌مندی روستاییان از آب لوله‌کشی ۱۶ درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۶ سال دولت تدبیر و امید شاخص بهره‌مندی روستاهای استان از آب شرب سالم و بهداشتی ۱۶ درصد افزایش پیدا کرد.

سهراب بهرامی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۹۲ بیش از ۱۰۰ روستای استان آبرسانی سیار می‌شد اما در سالجاری این تعداد به ۵۰ روستا کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲نیز ۳۵ روستای استان از تاسیسات انتقال آب بهره‌مند بودند، تصریح کرد: این تعداد روستا در سال ۹۸ به ۳۶۴ روستا افزایش یافته است.

بهرامی تصریح کرد: تعداد ایستگاه‌های پمپاژ آب در سال ۹۲در استان ۷ ایستگاه بود اما طی ۶ سال گذشته ۸۴ ایستگاه پمپاژ آب در روستاهای استان نصب شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری، حذف ۱۶۰ روستا از فهرست روستاهای آبرسانی سیار با اعتبار حدود یک هزار  میلیارد ریال، اجرای مجتمع‌های روستایی از اعتبارات صندوق توسعه ملی به تاکید مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی افزون بر ۳۳۰ میلیارد ریال، تعویض شبکه‌های فرسوده در سطح روستاهای استان بالغ بر ۲۲۰ کیلومتر با استفاده از مشارکت مردمی و انعقاد بالغ بر ۲۷۰ قرارداد با پیمانکاران جهت انجام پروژه‌های تامین و توزیع و انتقال آب به روستاهای استان را از دیگر خدمات دولت یازدهم و دوازدهم در این حوزه عنوان کرد.

بهرامی ادامه داد: اجرای پیمایش شبکه‌های روستاهای استان در قالب مانور پیمایش به عنوان دومین دستگاه در سطح کشور در راستای کاهش هدر رفت آب در شبکه های توزیع، راه‌اندازی سامانه ۱۵۲۳ در راستای خدمات‌رسانی بهتر به روستاییان در راستای طرح تکریم ارباب رجوع، خرید دو دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه بسته‌بندی آب، دو دستگاه تانکر آب سیار و خرید و تعویض ۶۰۰۰ کنتور برای اصلاح کنتورهای خراب از دیگر اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید است

وی خاطرنشان کرد: در مجموع اعتبار هزینه شده در ۶ سال اخیر نسبت به دوره مشابه قبل حدود ۳ برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایرنا، هم اینک از حدود ۸۰۰ روستا و آبادی دارای سکنه در چهارمحال و بختیاری، ۵۰۰ روستا در قالب ۸۹ هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان قرار دارند.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =