۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 83457917
۰ نفر

برچسب‌ها

بانوی شیرازی ۲ نشان طلای بدمینتون آسیا کسب کرد

شیراز-ایرنا- مریم سلطانی بانوی ورزشکار شیرازی ۲ نشان طلای مسابقات بدمینتون غرب آسیا را بر گردن آویخت.

سلطانی که رده سنی زیر ۱۵ سال در این مسابقات به میزبانی اردن شرکت کرده بود در بخش انفرادی و ۲ نفره (دوبل ) موفق شد تمام حریفان خود را از پیش رو بر دارد و بر سکوی نخست قرار گیرد و ۲ بار پرچم کشورمان را به اهتزاز در آورد.

سلطانی نخستین ورزشکار فارس در رده سنی زیر ۱۵ سال است که موفق شده بر سکوی قهرمانی غرب آسیا بایستد.

مسئول روابط عمومی هیات بدمینتون فارس جمعه در گفت وگو با ایرانا افزود : مریم سلطانی در دیدار نخست خود با نتیجه ۲۱ بر پنج و ۲۱ بر ۱۱ از سد ورزشکار سوریه گذشت و در دومین دیدار هم ۲۱ بر هشت و ۲۱ بر پنج بازیکن تیم کشور میزبان (اردن ) را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

  مهوش خرمی نژاد ادامه داد: این ورزشکار شیرازی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۲۱ بر سه و ۲۱ بر هشت بازیکن اهل لبنان را شکست داد و با اقتدار گام به فینال گذاشت و در این مرحله برای کسب مدال طلا به مصاف هموطنش مبینا ندایی رفت و با نتیجه  ۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۰ به برتری دست یافت و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

وی اضافه کرد: همچنین  تیم ملی دختران ایران  در بخش ۲ نفره (دوبل )با ترکیب مریم سلطانی و مبینا ندایی در دیدار نهایی تیم ۲ نفره لبنان را با نتیجه ۲۱ بر ۱۰ و ۲۱ بر ۶  شکست دادند و جام قهرمانی را بالای سر بردند.

رقابت های بدمینتون دختران و پسران غرب آسیا شامگاه پنجشنبه  با شرکت کشورهای ایران، اردن، عراق، بحرین، لبنان، سوریه و  عربستان سعودی در امان پایتخت کشور اردن پایان یافت.

تیم ملی دختران و پسران ایران در بخش انفرادی و ۲ نفره  با کسب هشت نشان طلا، سه نقره و یک برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد.

9600 / 2027

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =