۳۴ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی و خدماتی در آذربایجان‌شرقی افتتاح شد

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی در کشور و با وجود تحریم‌ها شاهد افتتاح ۷۸۹ پروژه با ۳۴ هزار میلیارد ریال اعتبار طی هفته دولت در سطح استان هستیم که از این میزان ۱۵ هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، جواد رحمتی در آیین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) میانه، با اشاره به اینکه دولت در طول انقلاب در عرصه های مختف هزینه های بالایی داده است که شهدای دولت نمونه ای از آنهاست، حداقل انتظار از مجموعه کارکنان دولت را حفظ حرمت خون شهدا دانست.

وی کوچکترین نارضایتی مردمی از کارکنان دولت را برخلاف راه، روش و سیره شهدا و در جهت اهداف دشمن بویژه در برهه کنونی از زمان، آب ریختن در آسیاب دشمن  و عدول از آرمانهای انقلاب عنوان نموده گفت: امروز همگی باید در کنار هم با وحدت و یکپارچگی و به دور از هر گونه تفرقه حرکت کنیم تا بتوانیم از این گذر نیز همچون دورانهای سخت تر از این مانند هشت سال دفاع مقدس سرافرازانه عبور کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد افزود: ما باید عدم وابستگی به نفت را از خیلی پیش ترها آغاز می کردیم تا دشمن از این خلاء بعنوان حربه و نیرنگ بهره نمی برد.

رحمتی همچنین به سفر اخیر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی اشاره کرده گفت: بهره برداری از یکهزار و ۷۰۰ پروژه با ۱۲۰ هزار میلیارد ریال از برکات این سفر بود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که اسوه و الگوی دولتمردان واقعی به شمار می روند اضافه کرد: به سختی در دنیا می توان مورد مشابهی پیدا کرد که در کمتر از دو ماه نصف کابینه دولت ترور شود اما حکومت به قوت خود باقی بماند که خوشبختانه انقلاب اسلامی ایران با وجود روزهای سخت پابرجا مانده و به پشتیبانی مردم و با درایت و تدبیر مقام معظم رهبری و تلاش دولت به سمت تعالی در حرکت است.

امروز با حضور جواد رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی، مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، معاونین فرمانداری، بخشدار مرکزی، شهردار و اعضای شورای اسلامی و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان از چند طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان بهره برداری و چند طرح دیگر نیز کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، فاز اول خیابان کمربندی جنوبی ، گازرسانی به روستاهای دهستان قزل اوزن و روستای قویجاق، افتتاح مسجد روستای قره آور از جمله طرح هایی بود که به بهره برداری رسید.

فاز بعدی کمربندی کمربندی جنوبی، پل روگذر اندیشه و  شیلتر بالگرد اورژانس هوایی از طرح هایی بود که امروز به کلنگ زنی رسید.

بازدید از مرکز MRI و غربالگری سرطان در بیمارستان خاتم میانه، بازدید از پایاب سد آیدوغموش و بازدید از پروژه چهارخطه محور میانه، سرچم از جمله برنامه های اجرایی امروز بود.

۷۲۳۱/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =