صدور مجوز تاسیس مدارس غیردولتی در زنجان تسهیل می‌شود

زنجان - ایرنا _ مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: صدور مجوز راه اندازی مدارس غیر دولتی در این استان باید بیش از گذشته تسهیل و از آنها حمایت‌های لازم نیز انجام شود.

 ابراهیم رفیعی روز جمعه در جلسه  هم اندایشی مدیران مدارس غیر دولتی استان زنجان افزود: مدارس  غیر دولتی استان زنجان باید رشد کنند و در این راستا باید به توسعه کمی و کیفی این مدارس  کمک کرد و از تمام ظرفیت های قانونی آنها بهره  گرفت.

وی با بیان اینکه در مدارس غیر دولتی مسایل مالی اولویت اول نیست  و با تلاش زیاد برای توسعه فرهنگی استان تلاش می کنند، اظهار داشت: مدیران مدارس غیر دولتی در اجرای قانون  اهتمام جدی داشته باشند.

وی  اضافه کرد: آموزش و پرورش به عنوان دستگاه تولید کننده علم، شرایط ویژه ای دارد و در واقع تمام عناصر آموزش و پرورش با علم و دانش و توانمندی عجین شده است.

رفیعی با بیان  این نکته که خطا در آموزش و پرورش موجب تباهی یک نسل می شود  افزود : باید مهارت های مدیریتی و علمی خود را ارتقا دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان  با اشاره به ظرافت های مدیریت آموزشی خاطرنشان کرد: مدیر خوب مدرسه می تواند کارخانه ای عظیم را اداره کند اما تضمینی نیست مدیر یک شرکت بزرگ بتواند مدرسه را اداره کند.

این مسئول ادامه داد: مهم ترین راهبرد در آموزش وپرورش سند تحول بنیادین آموزش وپرورش استکه این سند،  ، جهان بینی یک مسلمان ایرانی است، نوع فکر کردن وتاریخ و آینده را نشان می دهد.

وی یادآوری کرد:  هدف و تلاش در سند تحول بنیادین این است که به حیات طیبه برسیم و اینکه بتوانیم یک قدم دانش آموزان را به خدا نزدیک تر کنیم.

رفیعی ادامه داد:نقطه عطف سند تحول بنیادین چرخش های تحول آفرین آن است وتمام عوامل مدرسه مربی  و دانش آموزان متربی به شمار می روند.

وی  اضافه کرد:  تلاش می شود  مدرسه از یک نهاد انتقال دانش به کانون داد وسند تعلیم وتربیت چرخش کند، چرا که دانش آموز یک عنصر نادان و معلم دانای کامل نیست بلکه دانش آموز یکی از شرکای تربیتی محسوب می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: مهمترین فاکتور مدرسه روح حاکم بر تعلیم وتربیت آن مدرسه است و باید روش های  تربیتی مطلوب و مناسب مد نظر قرار گیرد ومدارس غیر دولتی می توانند منشاء تحول در آموزش وپرورش باشند و نگاه نو به تعلیم وتربیت ایجاد کنند.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها