۱۳۰۰ هکتار از اراضی گیلانغرب به سامانه آبیاری تحت فشار تجهیز شد

قصرشیرین- ایرنا- در هفتمین روز از هفته دولت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری از طرح بزرگ یک هزار و ۳۰۰ هکتاری پایاب دایک سراب گیلانغرب که به سامانه نوین آبیاری تحت فشار تجهیز شده روز جمعه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان فرماندار گیلانغرب روز جمعه در آیین بهره برداری از این طرح گفت: این طرح با ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۲۶۰ نفر اجرا شده و با بهره برداری از آن اراضی پایاب سد سراب در دشت گیلان و دهستان حومه زیرپوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفت.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه نیز گفت: در هفته دولت ۷۴ طرح در بخش کشاورزی در سطح استان با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

نوربخش حاتمی افزود: ۴۱ پروژه از این طرحها مربوط به حوزه آب و خاک بوده است.

وی اظهار داشت: با افتتاح ایستگاه پمپاژ ناحیه چهار سد سراب مجموع اراضی زیرپوشش هم اکنون با ظرفیت پمپاژ ۴۵۰ لیتر در ثانیه  به یک هزار و ۳۰۰ هکتار رسیده که از مجموع چهار هزار هکتار اراضی زیرپوشش دایک سراب ،تاکنون اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی پایاب این سد به بهره برداری رسیده و تلاش می کنیم مابقی نیز در بازده زمانی تعیین شده به بهره برداری برسد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد.

۳۰۱۲/۷۳۹۸/۸۰۶۶