۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83457875
۰ نفر

برچسب‌ها

چین در مرز با هنگ کنگ رزمایش ضد شورش برگزار کرد

پکن- ایرنا- در شرایطی که اعتراضات و ناآرامی ها هنگ کنگ در ماه های اخیر باعث نگرانی پکن شده است، افسران ارتش چین در مرز با این شهر جنوبی رزمایش ضد شورش برگزار کردند.

روزنامه ارگانی گلوبال تایمز روز جمعه گزارش کرد که شماری از نظامیان چین از روز پنجشنبه تمرینات ضد شورش را در شهر «شن جن» در همسایگی شهر هنگ کنگ در جنوب چین آغاز کرده اند.

این نشریه می افزاید که مانور افسران و پلیس مسلح چین در ورزشگاه این شهر در مجاورت هنگ کنگ برگزار شده و صدها نفر از این نیروها مسئولیت مقابله با معترضان را در این برنامه رزمی فرضی برعهده داشته اند.

تصاویر منتشر شده از این رزمایش نشان می دهد که معترضان با چوب و چماق و بمب های دست ساز به سمت ماموران حمله می کنند و نیروهای نظامی چین با استفاده از خودروهای آب پاش در حال مقابله با آنها هستند.

از زمانی که در ماه ژوئن لایحه استرداد مجرمان از هنگ کنگ به چین ارایه شد، شماری از شورشیان در این شهر دست به آشوب هایی زده اند همزمان برخی از قدرت های غربی بخصوص آمریکا از آنها حمایت کرده اند دولت چین نیز خواستار مداخله نکردن کشورهای غربی در مسایل هنگ کنگ شده است.

«رن گوا چینگ» سخنگوی وزارت دفاع چین در مصاحبه مطبوعاتی در پکن برگزاری این رزمایش را برای برقراری صلح و ثبات در چین بسیار مهم توصیف کرده است.

وی خاطر نشان کرد نیروهای نظامی و پلیس مسلح مسئول حفاظت از جان و مال مردم، امنیت ملی، امنیت سیاسی و ثبات اجتماعی سراسر کشور هستند.

دو هفته پیش نیز نیروهای مسلح چین که مسئول برقراری نظم در مناطق مختلف چین هستند درشهر شن جن در استان گوانگ دونگ در جنوب چین تمرینات ضد شورش برگزار کردند و در جریان آن رزمایش بر برقراری ثبات در هنگ کنگ تاکید ورزیدند.

خبرگزاری شینهوا هم تصاویری از برگزاری این تمرینات و همچنین ۵۰ دستگاه خودرو پلیس برای مقابله با شورشیان منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =