درخشش دانش آموزان آستارا در لیگ علمی استان گیلان

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا از درخشش ۱۰ دانش آموز این شهرستان در رشته های مختلف مسابقات علمی مدارس استان گیلان خبر داد.

سجاد موسوی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: آئین تجلیل از برگزیدگان این مسابقات، اوایل هفته جاری در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد و از آستارا در رشته های مختلف هستی کباری، شیلا معصوم‌زاده، هانیا آسیایی، روژینا جهدی و پونه پوراصلان از دانش آموزان پایه نهم به رتبه نخست و آرینا تکافی، روژین حمیدی‌زارع، زهره تاری‌وردی، هانیه فرضی‌نژاد و ملیسا عقلی از دانش آموزان پایه هفتم به رتبه سوم دست یافتند.

وی افزود: در این مسابقات ۴۶ تیم از مناطق و شهرستان‌های آستارا، صومعه‌سرا، لنگرود، کلاچای، ناحیه یک رشت، ناحیه دو رشت، بندر انزلی، لاهیجان، تالش، چابکسر، فومن و ماسال شرکت کرده بودند.

موسوی بیان کرد: در مرحله شهرستانی لیگ علمی در اوایل سال جاری، ۶۱۵ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر مدارس متوسطه دوره اول در قالب ۱۲۳ تیم پنج نفره، در چهار حوزه امتحانی با همدیگر رقابت کرده و سه تیم از دبیرستان شهید علی‌انصاری و یک تیم از دبیرستان خواجه‌ نصیر آستارا به مرحله استانی راه یافته بودند.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و در سال تحصیلی گذشته، ۱۷ هزار دانش آموز در مدارس این شهرستان مشغول تحصیل علم بودند.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =