۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 2574
کد خبر: 83457854
۰ نفر

برچسب‌ها

بیانیه گام دوم انقلاب در ماه محرم تبیین شود

گناوه- ایرنا- هیات های مذهبی، مبلغان و روحانیون در مجالس ماه محرم به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب بپردازند و دستاورها را تجزیه و تحلیل و تبدیل به گفتمان کنند.

فرماندار دیلم روز جمعه در همایش هیات های مذهبی این شهرستان گفت:  برگزاری این نشست یکی از برنامه های هفته دولت است و درطول این هفته حدود ۸۰ برنامه فرهنگی ، هنری، مذهبی و عمرانی برگزار شد.

عبدالامیر قاسمی اظهار داشت: امام حسین(ع) در ماه محرم سفره هدایتی را با شهادت خود برای تبلیغ دین اسلام گستراند و باید همگان در این مسیر مجدانه گام برداریم.

قاسمی افزود: در آستانه ماه محرم فضای شهر و روستاها دگرگون و سیاه پوش و برنامه ها با شور و شعور خاصی برگزار شود.

فرماندار دیلم بیان کرد:  تمهیدات لازم برای برقراری نظم و امنیت در برنامه ها و محافل عزاداری ماه محرم اندیشیده شده و از مردم مومن و نجیب انتظار داریم در این زمینه همکاری کنند.

امام جمعه دیلم گفت:  عزاداری های ماه محرم در صورتیکه برای خدا و مایه تقویت بنیه اعتقادات و باورهای دینی باشد مصداق عمل صالح خواهد بود.

حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری افزود:  اگر می‌خواهیم ثبات بقا داشته باشیم باید به کارهایمان رنگ خدایی بزنیم و از رقابت ها، چشم بر چشمی و ریا کاری پرهیز کنیم.

وی اظهار داشت: ایام محرم، بهترین فرصت برای تبیین سیره اهل بیت (ع) و حضرت سیدالشهدا(ع) در جامعه اسلامی است.

وی گفت:  روحانیون و مبلغان دینی در آیین های مذهبی و سوگواری حسینی رسالت بزرگی برعهده دارند و باید در تبیین ارزش های اسلامی و فرهنگ عاشورایی اهتمام و  در زمینه معرفت افزایی در بین  عزاداران تلاش وافری داشته باشند. 

حسینی بوشهری افزود: برگزاری آیین های عزاداری و سوگواری با اخلاص و ایمان و الهام گرفته از آموزه های اسلامی و دینی و پرهیز از سخنان نسنجیده و خرافی از جمله وظایف روحانیون و علما در راستای آگاهی بخشی و ایجاد شعور در هیات هاست. 

امام جمعه دیلم بیانکرد: عزاداری های ماه محرم در این شهرستان سال به سال بهتر  برگزار و در سطح کشور زبانزد است.

وی افزود: هیات های مذهبی و بانیان موکب ها برنامه ریزی لازم برای حضور در محافل و مجالس حسینی انجام دهند و دیگران را نیز تشویق و ترغیب کنند.

وی گفت: یکی از مسایل مهم که باید عزاداران حسینی مورد توجه قرار دهند نماز است که باید بموقع اقامه شود.

رئیس شورای هیات های مذهبی دیلم گفت:  عزاداری های ماه محرم  به عنوان بزرگترین  رویداد فرهنگی و اجتماعی تجلی و نمایش احساسات مسلمانان و ابراز ارادت به مکتب اهل بیت(ع) است.

مهدی زآبی افزود: در ایام عزادای‌های محرم عاطفه، حماسه و عقلانیت دینی در چشمه‌سار عاشورا و تاسوعا به یکدیگر پیوند می‌خورد و هر سال با طراوت‌ و شکوهتر  از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه محرم و صفر بهترین فرصت برای گسترش فرهنگ اسلامی است، اظهار داشت: باید از این فرصت برای آشنایی با اهداف امام حسین(ع)  و نهضت و قیام روز عاشورا استفاده کنیم،

رئیس شورای هیات های مذهبی دیلم گفت:  در ماه محرم از تاریخ اسلام و اهل بیت (ع) و امر به معروف و نهی از منکر نیز باید بهره و استفاده لازم برده شود.

شهرستان دیلم در منتهی الیه شمالی استان بوشهر قرار دارد.

۶۱۶۴/۷۲۱۵/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =