۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۶
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83457838
۰ نفر

برچسب‌ها

هند خواهان پایان حمایت پاکستان از تروریسم شد

دهلی نو - ایرنا - دولت هند ضمن انتقاد از رهبران پاکستانی به دلیل انتشار بیانیه های خشونت آمیز در مورد کشمیر اعلام کرد که این بیانیه معادل دخالت در امور داخلی هند است. دهلی نو همچنین از پاکستان خواست تا به حمایت خود از تروریسم پایان دهد.

نشریه "تایمز او ایندیا" روز جمعه نوشت: "راویش کومار" سخنگوی وزارت خارجه هند در یک جلسه مطبوعاتی با خبرنگاران تاکید کرده که ما شدیدا بیانیه های غیر مسوولانه رهبران پاکستانی در مورد مسایل داخلی هند را محکوم می کنیم.

وی افزود: این بیانیه ها خشونت را در هند ترغیب می کند و بر خلاف واقعیت اوضاع را بحرانی نشان می دهد. پاکستان باید درک کند که جهان با روایت های تحریک آمیز، دروغ و فریب آنها آشنایی دارد.

سخنگوی وزارت خارجه هند از پاکستان خواست تا مانند یک کشور عادی رفتار کند و به حمایت های خود از تروریسم پایان دهد.

کومار مدعی شد: پاکستان از تروریسم به عنوان ابزار سیاسی استفاده کرده است. هند  به صورت مکرر نگرانی های خود را به پاکستان ابلاغ کرده است. اسلام آباد باید متعهد شود تا علیه گروه ها و پایگاه های تروریستی که در خاک آن کشور فعالیت می کنند، اقدام نماید.

تنش ها میان هند و پاکستان پس از تصمیم دهلی نو برای لغو امتیازات خاص ایالت جامو و کشمیر افزایش یافت.

هند پاکستان را حامی تروریسم و گروه های شبه نظامی ضد هند می داند، اما پاکستان همواره نقش خود را در حملات تروریستی علیه هند رد کرده است.

از سوی دیگر پاکستان هند را به ایجاد ناآرامی در استان بلوچستان این کشور متهم کرده است.

بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی ازعلل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947میلادی تاکنون است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =