۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۳:۴۴
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83457745
۰ نفر
سازمان ملل ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان را تمدید کرد

تهران - ایرنا - شورای امنیت سازمان ملل در رای‌گیری روز پنجشنبه خود، ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان (یونیفیل) را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

تارنمای روزنامه جروزالم پست گزارش داد شورای امنیت سازمان ملل پنجشنبه شب به تمدید ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان برای نظارت بر اجرای توافق صلح پس از جنگ دوم رژیم صهیونیستی و لبنان در سال 2006 رای داد.

شورای امنیت خواستار تضمین دسترسی یونیفیل به تونل‌های موجود در مرز لبنان با فلسطین اشغالی شده و در عین حال از رژیم صهیونیستی خواست حملات هوایی علیه لبنان و استفاده از آسمان این کشور برای حمله به سوریه را متوقف کند.

"دنی دنون" سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به جروزالم پست گفت: اسرائیل با همکاری آمریکا تلاش می‌کند به یونیفیل اختیاراتی را برای بازدید و بررسی هر منطقه‌ای در جنوب لبنان بدهد.

به نوشته جروزالم پست، آمریکا و رژیم صهیونیستی خواستار افزودن دو بند به اختیارات نیروهای حافظ صلح در لبنان هستند؛ اول اینکه یونیفیل اجازه ورود به هر روستا یا منطقه ای را بدون محدودیت داشته باشد؛ دوم، در صورت ممانعت حزب الله از ورود نیروهای سازمان ملل به اماکن خاص، یونیفیل مراتب را گزارش کند.

رژیم صهیونیستی مدعی است که تسلیحاتی داخل خانه‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس برخی روستاهای جنوب لبنان نگهداری می‌شود.

آمریکا و رژیم صهیونیستی پیشتر نیز اقداماتی را انجام دادند تا نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان را به نیروهای حافظ منافع رژیم اسرائیل تبدیل کنند.

"نیروهای حافظ صلح سازمان ملل" در سال ۱۹۷۸ (اوایل ۱۳۵۷) برای عقب نشاندن نیروهای رژیم صهیونیستی از لبنان تشکیل شد. تعداد نیروهای یونیفیل پس از تصویب قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل افزایش یافت و هر ساله اختیارات آنان در ماه اوت (مرداد- شهریور) به روز رسانی و تمدید می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =