۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۰
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83457743
۰ نفر

برچسب‌ها

طعم دلچسب توسعه در ملایر

همدان _ ایرنا_ بهره برداری بسیاری از طرح‌های ریز و درشت همزمان با هفته دولت، فرصتی بود تا مردم ملایر حتی در دورترین نقاط این شهرستان طعم شیرین توسعه را بچشند و در شرایط سخت کنونی همت و تلاش دولتمردان را ملموس‌تر شاهد باشند.

بهره برداری از ۱۱۷ طرح عمرانی، اقتصادی و تولیدی با اعتباری بیش از ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی ۱۳ طرح با اعتباری افزون بر سه هزار و ۹۶۹ میلیارد ریال هدیه دولت تدبیر و امید به مردم این شهرستان بود که با تلاش دولتمردان برای ۱۳۴۳ تن شغل ایجاد کرد، تلاشی که بدخواهان دولت و نظام می خواستند مانع آن شوند و حرکت پرشتاب این توسعه را کند کنند.

در راس این توسعه فرمانداری با روحیه ای جهادی و انقلابی در کنار مجموعه مدیران و نمایندگان مجلس در طول ایام هفته دولت از هیچ تلاشی برای ارائه خدمت صادقانه به مردم و نشان دادن خدمات ماندگار دولت در گوشه گوشه این شهر دریغ نکرد.

افتتاح و کلنگ زنی طرح توسعه شرکت سور شور در ملایر


از ابتدای هفته دولت امسال افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی در این شهرستان در جریان بود و هر روز دولتمردان ملایر برای این پویایی و نمود عینی کار جهادی در این شهرستان به خود بالیدند و تا به آخرین روزهای هفته دولت رسیدند، روزی که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان میهمان ملایری ها بود و به مردمانش برای وجود فرمانداری قوی و سختکوش تبریک گفت.

صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری در همدان

ظاهر پورمجاهد روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مرحله سوم شرکت سور شور در شهرک صنعتی سامن با برشمردن تعداد پروژه ها و طرح های عمرانی و اقتصادی این استان در هفته دولت با ۷۰۵ طرح و اعتباری ۱۱ هزار میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی گفت: بیش از ۶ هزار میلیارد ریال آن در ملایر است که نشان می دهد حرکت توسعه در این شهرستان با وجود وحدت و انسجام پر شتاب است.

وی با اشاره به سهمیه ۱۹ هزار نفری اشتغال استان در سال جاری بیان کرد: در پنج ماهه امسال ۸۵۰۰ شغل ثبت سامانه رسد شده است که طبق مرکز آمار ایران نرخ مشارکت مردم همدان از ۴۲ درصد در سال گذشته به ۴۴.۲ درصد در سه ماهه نخست امسال رسیده است.

افتتاح طرح های عمرانی در ملایر


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان با بیان اینکه این رقم را نشان دهنده افزایش مشارکت مردم این استان در فعالیت های اقتصادی دانست و ادامه داد: سال گذشته حدود ۹۰۰ میلیون دلار صادرات در همدان داشتیم که استاندار همدان دستور صادرات ۱۳۰۰ میلیون دلاری را داده است که تا پایان مرداد امسال ۵۰۰ میلیون دلار آن محقق شده است.
پورمجاهد به روند رو به رشد سرمایه گذاری و صادرات استان اشاره و اظهار داشت: قرار است ۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان صورت گیرد که تاکنون ۲۰ هزار میلیارد ریال آن انجام شده است.

وی با اشاره به پیشتازی شهرستان ها در سرمایه گذاری گفت: وظیفه ما حمایت و کمک به تولیدکنندگان و صادرکنندگان است و باید روند را برای افزایش تولید و سرمایه گذاری در استان آسازی سازی کنیم.

در همین رابطه معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز به جهادی کار کردن مدیرانش و البته بخش خصوصی و تولیدکنندگان افتخار می کند که همپای یکدیگر دغدغه اشتغال و معیشت مردم و تولید را دارند و برای تحقق آن تلاش می کنند.

تحقق ۴۰ درصدی سند توسعه ملایر
قدرت الله ولدی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۳ طرح با سرمایه گذاری حدود چهار هزار میلیارد ریال در این شهرستان گفت: اقدامات دیگری نیز در سند راهبردی توسعه این شهرستان پیش بینی شده است که طبق برنامه زمان بندی و اشتغال، بیش از ۴۰ درصد از این سند اجرایی شده است.

قدرت الله ولدی فرماندار ملایر


وی با بیان اینکه ۹۸ درصد اشتغال های ایجاد شده بومی شهرستان است افزود: به گفته استاندار همدان؛ این استان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است که ملایر ۶۰ درصد از این ظرفیت را دارد.

فرماندار ویژه ملایر با اشاره به اختصاص بودجه از چهار سرفصل گفت: تاکنون از رقم بودجه مصوب ۳۸۰ میلیارد ریال موافقت نامه در سطح دستگاهی صورت گرفته است که در صورت تخصیص مابقی این رقم به ۵۵۰ میلیارد ریال می رسد.

ولدی ضمن تقدیر از تولیدکنندگان این شهرستان همچون حسین فعلی مدیر شرکت سور شور در اجرای طرح های توسعه ای این شرکت و افزایش صادرات به کشورهای همسایه بیان کرد: ما فرش قرمز خود را برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان پهن کرده ایم و در کنار آنها هستیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز از مدیران دستگاه های اجرایی خواست: همچون شهیدان رجایی و باهنر ساده زیست باشند تا شاهد پرونده های اختلاس و فساد در دستگاه قضایی نباشیم.

محمد کاظمی نماینده ملایر

آهنگ توسعه ملایر پرشتاب است
محمد کاظمی اشرافی گری را یکی از آفت های مدیریت دانست و افزود: باید با روحیه جهادی و انقلابی بتوانیم بهترین خدمت را به مردم ارائه دهیم.
وی ثبت جهانی انگور و ثبت ملی مبل و منبت را حاصل زحمات پدران و نیاکان دانست و گفت: در حال حاضر آهنگ رشد و توسعه در ملایر شتاب گرفته و این روند رو به رشد قابل تحسین است.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم به تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان اشاره و بیان کرد: دولت تدبیر و امید با وجود تمامی سختی ها مسیر را مثبت رو به جلو طی کرد و امروز به یک ثبات نسبی اقتصادی رسیده ایم.

کاظمی همچنین با مثبت ارزیابی کردن ثبات نرخ ارز، کنترل تورم و روند مثبت صادرات و واردات تاکید کرد: مردم صبور و همیشه در صحنه ایران اسلامی سرافرازانه شرایط سخت کشور را تحمل کردند و امروز از امتحان تحریم ها موفق بیرون آمدیم.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز رونق تولید را مثبت و آن را اولویتی جدی برشمرد و گفت: امروز ایران موثر بر اقتصاد منطقه است و این قدرت و جایگاه به ما غرور می دهد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه نماینده ملایر

تولیدکنندگان کار شهدا را انجام می دهند
حجت الاسلام احد آزادیخواه با بیان اینکه آمریکا در تمامی نقشه ها و طراحی دسیسه ها علیه ایران با شکست مواجه شده است ادامه داد: به کوری چشم دشمنان ما امروز حتی یک واحد تعطیل شده در شهرستان نداریم، در حالیکه چندین واحد تعطیل و نیمه تعطیل نیز به چرخه تولید بازگشته اند.

وی جلوگیری از صادرات ایران را هدف عمده آمریکا برشمرد و افزود: با وجود کارشکنی های آمریکا امروز بسیاری از کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس در صف برقراری ارتباط اقتصادی و صادرات با کشور ما هستند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس دهم حضور قوی و مجدانه بخش خصوصی و تولیدکنندگان در عرصه تولید کشور را ستود و آنان را همچون شهدا دانست که در عرصه کنونی کار شهدا را انجام می دهند.

در این روز و مصادف با آخرین روزهای هفته دولت بود، پروژه تجاری و مسکونی میدان جهاد ملایر موقوفه شادروان سیف الدوله به مساحت ۱۰۱۰ با هزینه کرد اعتباری افزون بر ۷۵ میلیارد ریال از محل موقوفه سیف الدوله در پنج طبقه افتتاح شد که شامل ۲۰ واحد مسکونی و پنج واحد تجاری است.

افتتاح طرح های عمرانی در ملایر


همچنین عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت سور شور با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال تولید کننده انواع خیارشور، ترشی مخلوط، شور مخلوط، زیتون شور و زیتون اسلایس با میزان اشتغالزایی ۵۰ تن در شهرک صنعتی سامن آغاز و مرحله دوم شرکت سور شور در روستای نمازگاه نیز افتتاح شد.

افتتاح طرح بازسازی و روکش آسفالت بلوار شهر سامن و همزمان آغاز عملیات اجرایی مجتنع فرهنگی الغدیر سامن با اعتبار ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، مرکز جامع سلامت سامن و همزمان مرکز جامع سلامت جوکار با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی نصب ایستگاه لرزه نگاری ملایر در روستای زاغه انوج با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال از دیگر طرح هایی بود که روز پنجشنبه مورد بهره برداری قرار گرفت.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha